Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Pokaz live filmu "Sztuka w obronie Docklands"

Peter Dunn, artysta i aktywista z Londynu, świadomie stosuje sztukę jako narzędzie budowania tożsamości miejsc i pobudzania interakcji społecznej. Film „Sztuka w obronie Docklands” to opowieść o działaniach artystycznych podejmowanych przez Petera, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. 

O projekcie

W latach siedemdziesiątych rząd Margaret Thatcher podjął decyzję o rewitalizacji portowej dzielnicy Londynu – Docklands. Ziemia sprzedana została deweloperom, bez konsultacji z lokalną społecznością. Peter Dunn stanął na czele społecznej kampani, która wyrażała głos i potrzeby mieszkańców dzielnicy za pomocą sztuki. 

Po filmie porozmawiamy zo konieczności słuchania i uwzględniania głosu mieszkańców w decyzjach dotyczących przyszłości naszego miasta, Wrocławia. Zastanowimy się także, czy sztuka zaangażowana może być alternatywą konsultacji społecznych i narzędziem wywierania wpływu na przedstawicieli władz. 

Kiedy

Pokaz odbędzie się w sobotę, 26.11.2016 r. godz. 15. 

Gdzie

Na żywo w Internecie https://web.facebook.com/StowarzyszenieAktywnychSpolecznieTrampolina/

Pokaz filmu oraz wywiad transmitowane będą na żywo na kanale facebookowym Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie "Trampolina".

Finansowanie

Film zrealizowała Joanna Wyrwa w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Edukacja kulturalna 2015.

Źródło: facebook.com/StowarzyszenieAktywnychSpolecznieTrampolina/
Daty wydarzeń:

25.11.2016

Autor wpisu: Joanna Wyrwa

Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie "Trampolina"
województwo: dolnośląskie
Wrocław, Żeromskiego 62, Wrocław
sas.trampolina@gmail.com, 693907408
www.stowarzyszenietrampolina.wordpress.com
Liczba odsłon: 695
25.11.2016