Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Nabór filmów do II edycji INTERCULTURAL VISUAL FORM

Stowarzyszenie FORMATOVA zaprasza do zgłaszania filmów krótkometrażowych  do II edycji polsko-francuskiego projektu Intercultural Visual Form (I.V.F. II). Tegorocznym tematem filmów jest hasło: „Nie jestem stąd”. Pokazy odbędą się w lutym i marcu w Paryżu oraz Trójmieście. 

Na jaką potrzebę projekt?

IVF to projekt przedstawienia artystycznych projekcji wideo w miejscach publicznych. Ma na celu zaskoczenie publiczności obecnością sztuki w ich codziennym życiu i postawienie pytań na temat naszego dostępu do niej i tego, jak ją odbieramy.

Metody

Projekt odbywa się równocześnie w Polsce i we Francji. Do udziału można zgłaszać dowolne formy audiowizualne (dokumenty, fabuły, animacje) o maksymalnej długości 5 min. Członkowie stowarzyszenia FORMATOVA wybiorą filmy, które będą prezentowane podczas projekcji I.V.F. w Trójmieście i w Paryżu. Prace artystów z Polski będą prezentowane we Francji i na odwrót.

Nabór

Nabór filmów jest dwustopniowy:

  • do 10.01.2017 należy wypełnić formularz rejestracyjny,
  • do 10.02.2017 przesłać film.

Szczegółowe informacje o rejestracji: http://formatova.com/pl/intercultural-visual-form-2-3/

Kto?

Polsko-francuskie stowarzyszenie FORMATOVA zostało założone w styczniu 2015 roku w Paryżu. Jego głównym celem jest promocja sztuki audiowizualnej w przestrzeniach publicznych krajów europejskich. Członkom stowarzyszenia zależy także na promowaniu młodych lub nieznanych jeszcze artystów poprzez umożliwienie im przedstawienia swojej sztuki poza miejscami, które tradycyjnie są do tego przeznaczone. 

Dodatkowe informacje

Pierwsza edycja I.F.V. odbyła się w 2016 roku w Paryżu, gdzie przedstawione zostały prace studentów regionu Ile-de-France, zgromadzone wokół tematu międzykulturalności. Wybrane prace były wyświetlane w budynkach Sorbony i innych uczelni wyższych, a publiczność w głosowaniu wybrała te, które najbardziej jej się podobały.

 

Źródło: formatova.com/pl
Daty wydarzeń:

25.11.2016 - 10.1.2017

Autor wpisu: Marta Chyłek

Stowarzyszenie Formatova
województwo: mazowieckie
75012 Paryż, 61 rue du rendez-vous
contact@formatova.com
www.formatova.com/pl/
Liczba odsłon: 1178
25.11.2016