Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

5 powodów, dla których warto zajrzeć na portal omg.kalisz.pl

5 powodów dla których warto zajrzeć na portal omg.kalisz.pl. Wszystko po to, by zwiększać obywatelską świadomość i wzmacniać nasz wpływ na przestrzeń, w której żyjemy!

1. Ponieważ wszyscy Obywatele Mają Głos!

„Obywatele Mają Głos” to projekt non-profit, podczas którego kaliszanie spotkali się z sześcioma wyjątkowymi reportażystami. Organizator, Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych do udziału w projekcie zaprosiła mieszkańców Kalisza i okolic, którzy chcieli opowiedzieć o czymś ważnym i mieli pomysł na reportaż: literacki, fotograficzny lub filmowy. Do udziału w warsztatach zgłosiło się około 60 osób, spośród nich wybranych zostało trzydzieści, w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i pasjach. W ciągu 7 miesięcy Kalisz odwiedziła czołówka polskich reportażystów – m.in. Paweł Goźliński, Filip Springer, Lidia Ostałowska czy Wojciech Jagielski. Poprowadzili oni warsztaty i spotkania, podczas których uczyli uczestników, jak szukać tematów, zbierać materiały i jak rozmawiać z bohaterami reportaży.

 

2. Kim są obywatele?

Są to mieszkańcy Kalisza i okolic, w różnym wieku, mający różne zainteresowania i poglądy: licealiści, studenci, osoby pracujące zawodowo, emeryci. Łączy ich  jedno – chcą „mówić”, pokazywać swoje miasto i to, co dla nich ważne. To właśnie oni są uczestnikami warsztatów i to oni mieli możliwość opracowania reportaży pod okiem doświadczonych prowadzących. Efekty tej współpracy możecie śledzić na portalu www.omg.kalisz.pl!

 

3. Kalisz znany czy nieznany?

W ciągu roku na portalu opublikowanych zostało ok. 50 reportaży. Nie znajdziecie tutaj sensacji i tematów z pierwszych stron gazet. Reportaże dotyczą znanych i nieznanych stron miasta i jego mieszkańców, pokazują piękno, a kiedy trzeba, mówią o wadach i niedociągnięcia. Wydarzenia, ciekawe miejsca, o których wcześniej nie słyszeliście, opinie mieszkańców i historie ludzkie - to wszystko na portalu www.omg.kalisz.pl.

 

4. Czego oczy nie widzą...

Reportaże to nie tylko słowa, ale również obrazy i dźwięki. Na portalu zamieszczane są więc nie tylko reportaże prasowe, ale również fotoreportaże i reportaże wideo. Organizatorzy zachęcają uczestników do twórczego wykorzystania narzędzi nowych mediów i nowych technologii (jak wiemy „Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”). Umożliwiają one warsztatowiczom tworzenie reportaży fotograficznych i wideo, a w przyszłości również multimedialnych!

 

5. Wy też możecie go współtworzyć!

Do przesyłania reportaży Fundacja zaprasza wszystkich, którzy chcieliby podzielić się czymś ważnym z mieszkańcami miasta, sprowokować zmianę, zwrócić uwagę na coś istotnego. Opublikowane zostaną najlepsze z nich. Organizatorzy podkreślają, że portal jest neutralny poglądowo i politycznie. W przypadku chęci kontaktu prosimy pisać na adres: redakcja@omg.kalisz.pl.

Źródło: omg.kalisz.pl

Autor wpisu: Monika Frątczak

Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych
województwo: wielkopolskie
Kalisz, ul. Św. Stanisława 7/2
kontakt@fundacjafrik.pl
www.fundacjafrik.pl

Miejsce wydarzenia
Kalisz
województwo: wielkopolskie


Liczba odsłon: 761
21.11.2016