Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konferencja: In Between? Local Histories in Borderlands of Europe

Panele dyskusyjne, sesja speed geeking, a także pokaz filmu i prezentacje wizyt studyjnych na pograniczach Europy – zapraszamy na konferencję „In Between?”!

Jak przełożyć indywidualne wspomnienia i materiały etnograficzne na projekty społeczne lub kulturalne? Jaką rolę w tym procesie powinny odgrywać lokalne społeczności? W jaki sposób można wykorzystywać w tym celu historie mówione? 
 
Zapraszamy na konferencję "In Between? Searching for Local Histories in Borderlands of Europe", która odbędzie się w Warszawie między 2 a 3 grudnia. 
 
Wstęp wolny.
Wszystkie wydarzenia w języku angielskim. 
Miejsce: NInA, ul. Wałbrzyska 3/5


Główny organizator 

German Federal Government Commisioner for Culture and the Media

Organizator

European Network Remembrance and Solidarity, Umweltbibliothek Grosshennersdorf

Partnerzy

Narodowy Instytut AudiowizualnyNarodowe Archiwum CyfroweTowarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"Pracownia Duży PokójStowarzyszenie Pracownia EtnograficznaDom Spotkań z HistoriąMuzeum Powstania WarszawskiegoZachęta Narodowa Galeria Sztuki

Partnerzy technologiczni

DDP Sp. z o.o.Olympus PolskaProclubSchool of Form

Finansowanie

European Commission (Punkt Kontaktowy ''Europa dla Obywateli') and Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Źródło: enrs.eu
Daty wydarzeń:

2.12.2016 - 3.12.2016

Autor wpisu: Jagna Jaworowska

European Network Remembrance and Solidarity, Umweltbibliothek Grosshennersdorf
województwo: mazowieckie
00-480 Warszawa, Wiejska 17 lok. 3
office@enrs.eu
www.enrs.eu

Miejsce wydarzenia
Narodowy Instytut Audiowizualny
województwo: mazowieckie
00-001 Warszawa, Wałbrzyska 3/5

Liczba odsłon: 513
16.11.2016

Zobacz także:

Place Warszawy (do odzyskania)

Place Warszawy (do odzyskania) to trzyletni projekt badawczy zainicjowany przez dwie organizacje: Fundację Puszka i Fundację Bęc Zmiana. Projekt obejmie swoim zasięgiem wszystkie place warszawskie, które zostaną przedstawione na portalu – Mapie Placów Warszawy (do odzyskania). Ogląd badawczy obejmie również miejsca o potencjale placów czy miejsca, które pełnią funkcję placów, mimo że ich nazwa mówi inaczej.

Spotkajmy się na ławeczce

W 2017 r. Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku kontynuuje prace badawcze skupiające się na ręczniku ludowym Ziemi Bielskiej. Działania będą prowadzone w ramach projektu „Spotkajmy się na ławeczce. Badania terenowe ręcznika ludowego Ziemi Bielskiej” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet Kultura Ludowa i tradycyjna 2017, skoncentrują się na pracy w terenie. 

Warszawski Finał Dnia Sąsiada 2017

Zapraszamy do udziału w ósmej edycji Warszawskiego Dnia Sąsiada! Po raz kolejny będziemy świętować w przyjaznej, otwartej i kameralnej atmosferze, aby budować lepsze sąsiedztwo na co dzień. Tegoroczne obchody jak zwykle odbędą się na przełomie maja i czerwca, a wielki finał akcji w sobotę 27 maja 2017.