Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konferencja: In Between? Local Histories in Borderlands of Europe

Panele dyskusyjne, sesja speed geeking, a także pokaz filmu i prezentacje wizyt studyjnych na pograniczach Europy – zapraszamy na konferencję „In Between?”!

Jak przełożyć indywidualne wspomnienia i materiały etnograficzne na projekty społeczne lub kulturalne? Jaką rolę w tym procesie powinny odgrywać lokalne społeczności? W jaki sposób można wykorzystywać w tym celu historie mówione? 
 
Zapraszamy na konferencję "In Between? Searching for Local Histories in Borderlands of Europe", która odbędzie się w Warszawie między 2 a 3 grudnia. 
 
Wstęp wolny.
Wszystkie wydarzenia w języku angielskim. 
Miejsce: NInA, ul. Wałbrzyska 3/5


Główny organizator 

German Federal Government Commisioner for Culture and the Media

Organizator

European Network Remembrance and Solidarity, Umweltbibliothek Grosshennersdorf

Partnerzy

Narodowy Instytut AudiowizualnyNarodowe Archiwum CyfroweTowarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"Pracownia Duży PokójStowarzyszenie Pracownia EtnograficznaDom Spotkań z HistoriąMuzeum Powstania WarszawskiegoZachęta Narodowa Galeria Sztuki

Partnerzy technologiczni

DDP Sp. z o.o.Olympus PolskaProclubSchool of Form

Finansowanie

European Commission (Punkt Kontaktowy ''Europa dla Obywateli') and Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Źródło: enrs.eu
Daty wydarzeń:

2.12.2016 - 3.12.2016

Autor wpisu: Jagna Jaworowska

European Network Remembrance and Solidarity, Umweltbibliothek Grosshennersdorf
województwo: mazowieckie
00-480 Warszawa, Wiejska 17 lok. 3
office@enrs.eu
www.enrs.eu

Miejsce wydarzenia
Narodowy Instytut Audiowizualny
województwo: mazowieckie
00-001 Warszawa, Wałbrzyska 3/5

Liczba odsłon: 425
16.11.2016

Zobacz także:

#Wilamowice mówią

#Wilamowice mówią  to projekt mający na celu wsparcie mieszkańców Wilamowic w zachowaniu i rozwoju unikalnego dziedzictwa kulturowego. Opieramy się na interdyscyplinarnej współpracy specjalistów z różnych dziedzin z lokalną społecznością. Tworzymy wspólnie nowe produkty zakorzenione w lokalności. Opowiadamy sobie i innym o tym,  ciekawe, ważne, ale też trudne dla Wilamowian: o kulturze i historii tej wyjątkowej miejscowości.

Place Warszawy (do odzyskania)

Place Warszawy (do odzyskania) to trzyletni projekt badawczy zainicjowany przez dwie organizacje: Fundację Puszka i Fundację Bęc Zmiana. Projekt obejmie swoim zasięgiem wszystkie place warszawskie, które zostaną przedstawione na portalu – Mapie Placów Warszawy (do odzyskania). Ogląd badawczy obejmie również miejsca o potencjale placów czy miejsca, które pełnią funkcję placów, mimo że ich nazwa mówi inaczej.

Warsztaty kreatywnego rozwijania pomysłów. Targowisko Wiedzy SIECI WSPARCIA.

Przyjdź na warsztaty kreowania pomysłów na nowatorskie rozwiązania dla sędziwych osób starszych i ich opiekunów. Dopracuj swój pomysł i zgłoś do konkursu (inkubator + dotacje) „Generator Innowacji. Sieci wsparcia” (www.sieciwsparcia.pl). Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają: 23 lutego (czwartek), w godz. 15:30-18:30, Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Myśliwiecka 8.