Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

3. Projektowanie przestrzeni międzypokoleniowych w instytucjach kultury (Dariusz Śmiechowski)

Dariusz Śmiechowski - architekt, wykładowca na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie.
Do najważniejszych zainteresowań twórczych i pedagogicznych zalicza projektowanie w nurcie zrównoważonego rozwoju, ze szczególną uwagą na aspekty ekologiczne i społeczne (poszanowanie zasobów, jakości zdrowotne, partycypacja użytkowników we współtworzeniu przestrzeni), pisanie o architekturze a także nowe formy powszechnej edukacji architektonicznej – edukacja przestrzenna dzieci i młodzieży). Współredaktor programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni, współautor programów Dialog z Otoczeniem oraz Archi-przygody. Koordynator merytoryczny projektu „Sztuka kształtowania przestrzeni w bibliotece”. Pracuje często z międzypokoleniowymi grupami zajmującymi się interesującymi, wartymi rozwiązania problemami przestrzeni publicznych.

 

Projektowanie przestrzeni międzypokoleniowych w instytucjach kultury

Uczestnicy najpierw podzielą się wyobrażeniami na temat idealnej przestrzeni służącej animacji kultury i edukacji kulturalnej. Następnie przyjmą role różnych jej użytkowników i zabawią się w grę planszową wykonując razem koncepcję wnętrza, która mogłaby stanowić podstawę do profesjonalnego dalszego projektowania. W czasie warsztatu wykorzystana zostanie praktyka powszechnej edukacji architektonicznej a w tym projektowania wspólnych przestrzeni wraz z ich użytkownikami.

Uczestnicy proszeni są o przywiezienie ze sobą rysunku, zdjęcia, symbolu, itp. - związanych z własnym wyobrażeniem idealnej przestrzeni dla edukacji kulturalnej.
 

Liczba osób: 20

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

13.12.2016 godz. 14:00 - 17:00

Narodowe Centrum Kultury, Instytut Kultury Polskiej UW
Lublin, PLac Teatralny 1
imadej@nck.pl, ezbroja@nck.pl, 22 210 01 64, 22 210 0161
Liczba odsłon: 758
07.10.2016