Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

3. Doświadczenia i programy Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę (Bartosz Wiśniewski, Antonina Jeżewska)

Stolik dotyczący programów takich jak: Generator innowacji. SIECI WSPARCIA, Seniorzy w Akcji, Archipelag Pokoleń poprowadzą Bartosz Wiśniewski i Antonina Jeżewska. 

Przy stoliku będzie można znaleźć odpowiedź na takie pytania jak:

  1. Co oferuje inkubator powołany w ramach projektu Generator innowacji. SIECI WSPARCIA.
  2. W jaki sposób stać się społecznym innowatorem i zdobyć grant na realizację nowatorskich pomysłów na rzecz niesamodzielnych osób starszych.
  3. Jak przez rozwijanie SIECI WSPARCIA sprytnie łączyć istniejące zasoby z realnymi potrzebami osób starszych - doświadczenia w ramach mobilnego laboratorium Generatora innowacji.
  4. Co zyskasz działając międzypokoleniowo.
  5. Jak włączać osoby starsze w działania społeczne w roli liderów.

 

Biogramy prowadzących:

             

Bartosz Wiśniewski - od pięciu lat realizuje przedsięwzięcia społeczne na rzecz rozwoju lokalnego i wsparcia działań organizacji pozarządowych. Od września 2016 r. w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych "ę" odpowiada za projekt z obszaru innowacji społecznych na rzecz niesamodzielnych osób starszych pn. Generator innowacji. SIECI WSPARCIA (www.e.org.pl/sieciwsparcia). W ramach tego przedsięwzięcia poszukuje nowatorskich rozwiązań, które pozwolą osobom starszym dłużej aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnych społeczności i będą odpowiadały na ich potrzeby związane z poczuciem osamotnienia, dostępem do usług czy sprawowaniem opieki. 

Antonina Jeżewska - menedżerka kultury, producentka wydarzeń społeczno-kulturalnych. Od 4 lat związana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę", gdzie pracuje przy projektach seniorskich. Członkimi zespołu i tutorka projektów międzypokoleniowych w programie "Seniorzy w Akcji" (www.seniorzywakcji.pl) - projektu skierowanego do osób 60+ i par międzypokoleniowych, które mają pomysł na ciekawy projekt społeczny. Wybrane w formie konkursu pomysły mogą liczyć na wsparcie finansowe i pomoc ekspertów i doświadczonych animatorów. Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

13.12.2016 godz. 9:30 - 12:00

Narodowe Centrum Kultury, Instytut Kultury Polskiej UW
Lublin, PLac Teatralny 1
imadej@nck.pl, ezbroja@nck.pl, 22 210 01 64, 22 210 0161
Liczba odsłon: 1066
09.10.2016