Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

5. Resocjalizacja przez pamięć. Dialog z pokoleniami, których już nie ma (Piotr Tarnowski, Muzeum Stutthof w Sztutowie)

Piotr Tarnowski – Dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie. W pracę muzealnika włącza swoją pasję wychowawczą i bogate doświadczenia instruktora harcerskiego, nauczyciela, wychowawcy w pogotowiu opiekuńczym. Efektem są projekty prowadzone realizowane przez muzeum wspólnie z młodzieżowymi ośrodkami wychowawczymi, ośrodkami szkolno-wychowawczymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi i zakładami karnymi („Ja w Miejscu Pamięci”, „Żywa Pamięć”, „Stutthof i my…”).

Do mojego stolika zapraszam Animatorów, którzy są zainteresowani:

  • procesem kształtowania alternatywnego podejścia do syndromu nieprzystosowania społecznego;
  • długofalowymi działaniami z zakresu edukacji kulturalnej, historycznej i społecznej, w przestrzeni naznaczonej bólem, w miejscu będącym zobowiązaniem dla naszej pamięci i postaw;
  • skutecznymi i atrakcyjnymi metodami pracy z osobami, które w swoich środowiskach nie miały szans na kształtowanie systemu wartości i przyswajanie norm społecznych;
  • wykorzystaniem przesłania płynącego z byłego obozu koncentracyjnego do pobudzenia myślenia o historii i teraźniejszości, kształtowania pozytywnych wzorców zachowań, zmianę postaw życiowym uczestników, budowania poczucia przynależności i dumy narodowej.

Do zobaczenia w Lublinie!

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

13.12.2016 godz. 9:30 - 12:00

Narodowe Centrum Kultury, Urząd Miasta Lublin, Warsztaty Kultury, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Lublin, PLac Teatralny 1
imadej@nck.pl, ezbroja@nck.pl, 22 210 01 64, 22 210 0161
Liczba odsłon: 702
07.10.2016