Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Adapter w Szkole

Adapter w Szkole to projekt przeznaczony dla szkół, który angażuje ośrodki szkolno-wychowawcze w edukację filmową i upowszechnianie polskiej kinematografii. Z projektu mogą korzystać wszystkie szkoły, w szczególności dla niewidomych i niesłyszących dzieci.

O projekcie

ADAPTER  to pierwsze kino w sieci z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, dostępne za darmo, bez logowania. Jedyne niezbędne narzędzie do oglądania filmów to Internet. W ciągu dwóch lat ADAPTER zdobył już stałych widzów, obecnie jest ich ok. 40 tysięcy, którzy na nowe filmy czekają w każdy czwartek o godz. 20.00. W internetowym kinie przybliżamy też postaci aktorów, reżyserów, ujawniamy ciekawe fakty, tło powstania genialnych filmów. Ukazujemy smaczki kinematografii, które mogą wyłapać często tylko widzący lub słyszący odbiorcy – na ADAPTERZE chcielibyśmy odkryć sztukę kinematografii również dla osób, dla których jest ona często tematem tabu.

Działanie

Projekt oferuje bezpłatny dostęp do bazy polskich filmów z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących na portalu ADAPTER.PL. Filmoteka obejmuje również specjalnie przygotowane adaptacje lektur szkolnych. Oprócz filmów na ADAPTERZE  znajdują się także materiały edukacyjne: fotosy z audiodeskrypcją i napisami, słownik pojęć filmowych oraz scenariusze lekcji, podczas których uczniowie w grupach wykonają ciekawe zadania.

Adapter w Szkole to także  warsztaty filmoznawcze dla uczniów prowadzone w szkołach uczestniczących w projekcie. Proponowane treści adresowane są dla II, III i IV etapu edukacji i są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego.  

Więcej informacji

Wszystko dostępne jest na platformie internetowej www.adapter.pl oraz profilu Facebook


Partnerzy

Filmoteka Narodowa, Inicjatywa Napisy Plus, Edukacja Filmowa, Fundacja Venae Artis

Finansowanie

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków PFRON, a także środków Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

 

Źródło: adapter.pl
Daty wydarzeń:

1.2.2016 - 31.12.2016

Autor wpisu: Justyna Mańkowska

Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA
województwo: dolnośląskie
53-030, Wrocław, Przyjaźni 55/16
fundacja.katarynka@gmail.com, 507095834
www.fundacjakatarynka.pl
Liczba odsłon: 765
07.11.2016