Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

FESTIWAL MYŚLI ABSTRAKCYJNEJ

Weź udział w warsztatach, obejrzyj dwie wystawy i pokłóć się z filozofami podczas Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej w dniach 18-27 listopada w Warszawie. Program festiwalu ma pokazać w praktyce, jak fascynujące może być myślenie abstrakcyjne, uczenie się i rozwijanie, a także krytyczne myślenie. Dotyczy on procesu uczenia, rozwijania swojej kreatywności i poszukiwania związków, podobnych struktur, które łączą bardzo różne dziedziny – sztukę, humanistykę i nauki ścisłe. Dotyczy również nieodzownego elementu tych wszystkich działań – błędu.

Pomyl się podczas Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej!

Zanurz się w myśleniu i dociekaniach. Pomędrkuj i pogłówkuj, a nawet zabłądź. Zachwyć się złożonością świata. Pytaj, szukaj i stale odkrywaj. Pozostaw przyziemne sprawy, oderwij się od realności. Dbasz o ciało, zadbaj o umysł – nauka i wiedza nie są cięższe niż hantle w siłowni! Weź udział w warsztatach, obejrzyj dwie wystawy i pokłóć się z filozofami podczas Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej w dniach 18-27 listopada w Warszawie.

W piątek, 18 listopada o 20:00, w Stacji Muranów otwarciem wystawy „Historia kilku błędów” rozpocznie się Festiwal Myśli Abstrakcyjnej. W jego programie znalazły się warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania oraz dyskusje. Wszystkie oscylują wokół dwóch tematów: błędu oraz obcych języków. Nie chodzi jednak o języki narodowe, lecz o języki różnych dziedzin ludziej działalności. Festiwal zakończy się wystawą „Co po błędzie. Akcja w lokalach”. Czworo artystów w witrynach miejskich w śródmieściu Warszawy przedstawi swoje prace i performensy na temat emocji, które pojawiają się po popełnieniu błędu.

Myślenie abstrakcyjne daje człowiekowi możliwość łączenia pozornie niepasujących do siebie zjawisk. Dzięki niemu potrafimy odnaleźć jednakowe struktury z pozoru różnych rzeczy i tworzyć niezwykłe dzieła i odkrycia, metafory i analogie. Tak powstaje poezja, sztuka czy matematyka.

Program festiwalu ma pokazać w praktyce, jak fascynujące może być myślenie abstrakcyjne, uczenie się i rozwijanie, a także krytyczne myślenie. Dotyczy on procesu uczenia, rozwijania swojej kreatywności i poszukiwania związków, podobnych struktur, które łączą bardzo różne dziedziny – sztukę, humanistykę i nauki ścisłe. Dotyczy również nieodzownego elementu tych wszystkich działań – błędu.

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej odbędzie się w dniach 18-27 listopada w Warszawie dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego organizatorami są Stacja Muranów i Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część obowiązuje internetowa rezerwacja miejsc.

Więcej informacji: www.fma.waw.pl

FB: http://bit.ly/2fcyvkb

 

Źródło: www.fma.waw.pl
Daty wydarzeń:

18.11.2016 - 27.11.2016

Autor wpisu: Karolina Śmigiel

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów
województwo: mazowieckie
00-159 Warszawa, Andersa 13
kar.smigiel@gmail.com, 504163396
www.fma.waw.pl

Miejsce wydarzenia
Stacja Muranów
województwo: mazowieckie
00-159 Warszawa, Andersa 13

Liczba odsłon: 550
04.11.2016