Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Art Generacje w filme

Zapraszamy na premierowe pokazy filmu dokumentującego III edycję międzypokoleniowego projektu Art Generacje. Film, obok przedstawienia wybranych fragmentów działań projektowych będzie poruszającą historią o czasie, opowiedzianą przez Młodzież i Seniorów z trzech miast. Premierowe pokazy filmu to ostatnie wydarzenia w ramach projektu, realizowanego równolegle w trzech miejscach: w Warszawie, w gminie Pilzno i w Dębicy (woj. podkarpackie).

 

Na jaką potrzebę projekt

ART GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, skierowany do dwóch grup: Młodzieży (13-35 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Z naszych doświadczeń i obserwacji wynika, że te dwie grupy mają bardzo głęboką potrzebę poczucia wspólnoty spowodowanej działaniami artystycznymi. Zarówno Młodzi, jak i ci trochę starsi, chcą rozwijać swoje umiejętności i talent; chcą by ich artystyczny głos został dostrzeżony i szanowany. Na Art Generacje składają się warsztaty dramowo-teatralne, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, dla których praca w środowisku międzypokoleniowym, zwłaszcza tym o utrudnionym dostępie do kultury, to codzienność. Znają oni specyfikę grup i projektów, potrafią zapobiec ewentualnym konfliktom i trudnościom realizacyjnym, a jednocześnie tworzą niesamowicie serdeczną, bezpieczną atmosferę, sprzyjającą otwarciu się na projekt, integracji i zaangażowaniu uczestników. Finałem prac zawsze jest spektakl, związany z tematyką danej edycji projektu.

O wyjątkowości projektu stanowili jego Uczestnicy: Młodzież (15-35) i Dojrzała Młodzież (55+), którzy poprzez spotkania i międzypokoleniową wymianę poruszali zagadnienia związane z czasem: przemijanie, wspomnienia oraz relacje pomiędzy przeszłością a przyszłością.

Metody

Działania każdej z grup podzielone były na dwa etapy. Podczas warsztatów w I etapie Uczestnicy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym, poddając się refleksji na temat przemijania. W II etapie grupy przygotowywały spektakle poprzez improwizacje na tematy związane z osobistym doświadczaniem czasu. Te działania  zaowocowały pokazem 3 spektakli w Warszawie (oraz 3 w Dębicy i Pilźnie).

Warszawska premiera  filmu będzie miała miejsce we wtorek, 8 listopada o godzinie 19 w Teatrze Ochoty na ulicy Reja 9 w Warszawie.

Po pokazie dokumentu zapraszamy na spotkanie z uczestnikami projektu – twórcami Art Generacyjnych wydarzeń i jednocześnie bohaterami filmu.

Oficjalna strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/954250054681335/

Oficjalny zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=qsXE41c_Lbk&feature=youtu.be

Finansowanie

Cały projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a działania w Warszawie w 2016 r. współfinansowane były przez m.st. Warszawę.

Źródło: facebook.com/events/954250054681335/
Daty wydarzeń:

8.11.2016 - 14.11.2016

Art Generacje - rekrutacja do III edycji międzypokoleniowego projektu teatralnego

Art Generacje - rekrutacja do III edycji międzypokoleniowego projektu teatralnego Art Generacje - rekrutacja do III edycji międzypokoleniowego projektu teatralnego Art Generacje - rekrutacja do III edycji międzypokoleniowego projektu teatralnego Art Generacje - rekrutacja do III edycji międzypokoleniowego projektu teatralnego Art Generacje - rekrutacja do III edycji międzypokoleniowego projektu teatralnego

Autor wpisu: Monika Zielińska

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury
województwo: mazowieckie
00-791 Warszawa, Chocimska 12 m.4
monika.zielinska@dramaway.pl
www.fundacja.dramaway.pl/artgeneracje/253
Liczba odsłon: 562
30.10.2016