Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zakończenie dwuletniego projektu Zielony Dom

Zakończyliśmy działania w ramach dwuletniego projektu Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką. Stworzyliśmy mozaikę na Zielonym Domu oraz zorganizowaliśmy spotkania z bio architekturą. 

Efekty

Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie razem z dziećmi i młodzieżą ze szkół wiejskich z Gminy Wielka Wieś oraz mieszkańcy wsi Prądnik Korzkiewski stworzyli wspólnie mozaikę ceramiczną na Zielonym Domu, obiekcie wybudowanym ze słomy i gliny. Realizację w plenerze poprzedził cykl warsztatów i zajęć podczas, których uczestnicy realizowali swoje kreacje artystyczne w nowo poznanej technice.

Zwieńczeniem zmagań z materią, kolorami i fakturami było odsłonięcie wspólnie zrealizowanego dzieła w Prądniku Korzkiewskim.

Jednocześnie zaprosiliśmy szkoły głównie z gmin wiejskich na wykłady dotyczące naturalnej architektury i warsztaty z tynkowania gliną aby przekazać uczniom i nauczycielom wiedzę oraz umiejętności związane z bio budownictwem. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na profilu FB
https://web.facebook.com/FundacjaWyspArt/

Partnerzy i patroni medialni projektu

  • Gmina Wielka Wieś
  • Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
  • Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących
  • Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika
  • Stowarzyszenie "Ceramika bez granic"
  • Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
  • Dziennik Polski


Finansowanie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Źródło: wyspart.pl
Daty wydarzeń:

6.1.2016 godz. 1:00 - 11.1.2016 godz. 1:00

Autor wpisu: Magdalena Zarychta

Fundacja WyspArt
województwo: małopolskie
Kraków, Garbarska 24
fundacja@wyspart.pl, 696 861 678
www.wyspart.pl
Liczba odsłon: 419
28.10.2016

Zobacz także:

Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji

Projekt "Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji" jest realizowanyw Orońsku i Wierzbicy przez doświadczonych edukatorów oraz absolwentów uczelni artystycznych posiadających dorobek pedagogiczny i doświadczenie w pracy ze środowiskami objętymi wykluczeniem społeczno materialnym. Zajęcia prowadzone są w oparciu o aktywizujące uczestników metody warsztatowe oraz wykłady teoretyczne, których hasłem przewodnim jest bunt w sztuce współczesnej. Projekt jest realizowany przy wsparciu dwóch instytucji partnerskich: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).