Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Młodzi Animatorzy Kultury - program edukacyjny Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza studentki i studentów do udziału nowym, bezpłatnym programie edukacyjnym. Program Młodzi Animatorzy Kultury ma na celu rozwijanie i wzmacnianie kompetencji młodych osób w zakresie animacji kulturalnej.

Program składa się z trzech etapów. Pierwszy etap to prawie 30 godzin zajęć dotyczących pracy metodą projektową, animacji kultury oraz organizacji wydarzeń edukacyjnych. Druga część to praktyczny udział w programie kulturalno-edukacyjnym Muzeum Miasta Gdyni oraz praca w 2, 3-osobowych zespołach nad własnymi pomysłami na wydarzenia. Ostatnim etapem jest sprawdzenie się w roli animatorów kultury i samodzielna realizacja zaplanowanych działań.

Terminy: listopad 2016 – luty 2017

Miejsce zajęć: Muzeum Miasta Gdyni ul. Zawiszy Czarnego 1

WARSZTATY

26 – 27 listopada 2016

sobota: 10.00 – 17.00
niedziela: 10.00 – 16.00

Integracja.

Podczas pierwszych zajęć wzajemnie się poznamy oraz zobaczymy przestrzeń Muzeum Miasta Gdyni. Będziemy pracować nad budowaniem zespołu i komunikacją. Zastanowimy się również, kim jest animator kultury i jaka jest jego rola.

10 – 11 grudnia 2016

sobota: 10.00 – 17.00
niedziela: 10.00 – 16.00

Projekty i inspiracje.

Pierwsza część zajęć będzie dotyczyć pracy metodą projektową. Później uczestnicy poznają działania Ośrodka Edukacji w kontekście pracy z różnymi grupami odbiorców. Drugiego dnia poruszymy kwestie tego, co jest ważne przy organizacji wydarzeń oraz zajęć edukacyjnych i kulturalnych.

12 – 23 grudnia 2016

Spotkanie Młodych Animatorów Kultury oraz mentorów. Dokładny termin spotkania zostanie dostosowany do potrzeb uczestników.

Praca zespołowa.

Podczas spotkania podzielimy się na zespoły i rozpocznie się praca nad własnymi projektami. Każdy zespół otrzyma wsparcie merytoryczne i organizacyjne ze strony mentora – pracownika Muzeum. Mentor będzie wspierać grupę w przygotowaniu i realizacji projektów w zespołach.

PRACA W ZESPOŁACH

grudzień 2016 – luty 2017

Zaangażowanie.

Młodzi Animatorzy Kultury, zależnie od swoich zainteresowań, wezmą udział w zajęciach i wydarzeniach realizowanych w Muzeum. Będzie to praktyka edukacyjna i kulturalna. Równocześnie zespoły będą pracować nad przygotowaniem własnych wydarzeń.

W tym czasie uwzględniamy przerwę świąteczną oraz studencką sesję egzaminacyjną.

6 – 26 lutego 2017

Animacja kultury w praktyce.
Młodzi Animatorzy Kultury zrealizują własne inicjatywy edukacyjne i kulturalne.

Co oferujemy Młodym Animatorom Kultury?

  • zapewniamy bezpieczne środowisko do rozwijania umiejętności,
  • stwarzamy możliwość pracy w zespole osób o różnorodnych doświadczeniach i wiedzy,
  • dajemy możliwość realizacji własnych pomysłów,
  • zapewniamy możliwość odbycia praktyk w ciekawej instytucji kultury,
  • gwarantujemy zaświadczenie o udziale w programie.
Zgłoszenia

Do udziału w programie „Młodzi Animatorzy Kultury” zapraszamy studentów i studentki kierunków artystycznych oraz humanistycznych. Aby wziąć udział w programie, należy do dnia 13 listopada 2016 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny on-line.

Ilość miejsc w programie jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się decyduje deklaracja udziału w całości programu oraz motywacja uczestnika, uczestniczki.

O wynikach naboru poinformujemy najpóźniej 16 listopada.

 

Źródło: www.muzeumgdynia.pl
Daty wydarzeń:

27.10.2016 godz. 1:00 - 13.11.2016 godz. 1:00

Autor wpisu: Dorota Brzezińska

Muzeum Miasta Gdyni
województwo: pomorskie

projekty@muzeumgdynia.pl, 586620929
http://www.muzeumgdynia.pl/
Liczba odsłon: 1032
27.10.2016