Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Głodne dziecko" TEATR 13 PLUS

„Głodne dziecko” to spektakl poruszający temat anoreksji, mówiący o jej przyczynach i sposobach radzenia sobie z chorobą. To historia dziewiętnastoletniej dziewczyny cierpiącej na zaburzenia odżywiania i będącej w trakcie terapii. Punktem wyjścia jest jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym, gdzie główna bohaterka – Katrin opowiada o swoim doświadczeniu. Potrzeba kontrolowania swojego życia w konsekwencji doprowadza do zaburzeń w odżywianiu. Problem anoreksji to temat niezwykle aktualny we współczesnym świecie. Z reguły dotyczy on kobiet, które chcąc sprostać wymaganiom i oczekiwaniom innych, dążą do perfekcji.

SPEKTAKL REALIZOWANY W RAMACH PROJEKTU "TEATR 13 PLUS"

Elizabeth Vera Rathenböck

GŁODNE DZIECKO


tłumaczenie – Karolina Bikont
reżyseria – Judyta Berłowska
scenografia – Aleksandra Żurawska
muzyka – Dawid Sulej - Rudnicki
ruch sceniczny – Nela Mitukiewicz
projekcje i multimedia - Grzegorz Kaliszuk
światło - Filip Marszałek

Obsada:

Dorota Godzic

Katarzyna Zawiślak-Dolny

Joanna Rozkosz

Dawid Sulej - Rudnicki- akompaniament


inspicjent Agata Schweiger

 

W spektaklu obecne są postaci matki i przyjaciółki. Pojawia się również wątek trudnych relacji między mężczyzną i kobietą. Związek rodziców głównej bohaterki - chłodny, pozbawiony miłości i zainteresowania, stanowi dla niej rodzaj negatywnego wzorca, od którego dziewczyna chciałaby uciec. Obsesja odchudzania rodzi się w momencie, gdy w jej życie wkracza chłopak, którego Katrin obdarza zainteresowaniem. Odchudzanie, pod pretekstem chęci bycia atrakcyjną, jest w istocie ucieczką przed własną fizycznością i seksualnością. Anoreksja staje się jej przyjaciółką – personifikowanie zaburzenia to częsty element tej choroby.

Spektakl „Głodne dziecko” to druga odsłona projektu teatralno-edukacyjnego TEATR 13 PLUS. Jego celem jest tworzenie spektakli teatralnych opartych na najnowszej światowej dramaturgii adresowanych do najczęściej zaniedbywanej grupy widzów – nastolatków w wieku 13 - 18 lat. Wierzymy, że teatr poważnie traktujący młodego widza może stać się dla niego wsparciem w drodze ku dorosłości. Projekt realizowany jest we współpracy z pedagogami, psychologami, trenerami, którzy zajmują się problemami nastolatków. Spotkania kończą się rozmową z zaproszonymi specjalistami, którzy odpowiadają na pytania młodzieży i omawiają problem poruszany w prezentowanej sztuce.

Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Źródło: www.mos.art.pl
Daty wydarzeń:

23.9.2016 godz. 23:01 - 31.12.2016 godz. 0:01

"Głodne dziecko" TEATR 13 PLUS
Autor zdjęć: Dawid Ścigalski / Grzegorz Mart

Autor wpisu: Anna Szwajda

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
województwo: małopolskie
31-023, Kraków, Pl. Św. Ducha 1
widz@slowacki.krakow.pl, 12 424 45 00
www.slowacki.krakow.pl, www.mos.art.pl

Miejsce wydarzenia
Małopolski Ogród Sztuki
województwo: małopolskie
31-124 Kraków, Rajska 12

Liczba odsłon: 556
25.10.2016