Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie"

Hokus pokus Operokus pstryk! Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” to projekt na który składają się spektakle edukacyjno-muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, służące rozwijaniu kompetencji młodego melomana. Barwne postaci, kolorowe stroje i dekoracje, jak również interesujące przygody są głównym atutem spektakli, które w ciekawy i przepełniony interakcją sposób przekazują najmłodszym widzom wiedzę na temat świata dźwięków.

Cel projektu

Celem projektu jest pokazanie młodemu odbiorcy poprzez zabawę, niezwykłego świata jakim jest opera, a przez to zainteresowanie dzieci muzyką, tańcem i śpiewem. Spektakle realizowane są w bardzo atrakcyjnej dla dzieci formule – żywa akcja, ciekawa fabuła, wykorzystanie multimediów i efektów specjalnych, atrakcyjne zabawy, interesujące wydawnictwa rozwijają wyobraźnię i kreatywność dzieci, ucząc przy tym wrażliwości artystycznej.

Metody i efekty

W ramach niniejszego projektu zaplanowano realizację czterech przedstawień edukacyjno-muzycznych pt. „Profesor Wiolinek i smok Bemolus”, stanowiących kolejny stopień wtajemniczenia w tematykę opery. Terminy spektakli: 26 i 27 września oraz 5 i 6 grudnia 2016 r.

Profesor Wiolinek pochodzący z Krainy Muzyki wraz z operowym duchem pojawią się po raz pierwszy na scenie głównej Opery Krakowskiej. Wspólnie będą wspominać swoje poprzednie przygody. Zobaczymy również Złą Królową Nocy, magiczną starą szafę i zdziczały zegar, którym polecą na wyspę do wesołej rodziny piratów. Dzieci z bohaterami spektaklu podróżować będą w muzycznym międzyczasie. Na swojej drodze spotkają również nowe postaci - dobrego, mądrego smoka Bemolusa i dziwnego, pilnującego skarbu, skrzata. Podczas spektakli dzieci poznają m.in. dźwięki różnych instrumentów, nauczą się piosenek i wspólnie rozwiążą muzyczne zagadki.

Pomysłodawcą, autorem scenariusza, autorem piosenek i reżyserem spotkań jest Paweł Wójtowicz. Jego najbliższymi współpracownikami są: Bożena Pędziwiatr, autorka scenografii i kostiumów oraz Agnieszka Sztencel, producent.

Obsada
Profesor Wiolinek – Stanisław Knapik
Duch – Marcin Herman
Smok Bemolus – Michał Kutnik
Zła Królowa Nocy – Karolina Wieczorek
Skrzat / Fałsz – Krzysztof Dekański, Jerzy Wójcik
Zrimka – Rafał Pawłowski
Srimka – Marcin Pokusa
Mama Piratów – Małgorzata Hyży-Wypart

Uczennice Studia Baletowego Opery Krakowskiej przygotowane przez Gabrielę Kubacką

Zespół instrumentalny Opery Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Wójtowicza

Realizatorzy
Scenariusz i reżyseria – Paweł Wójtowicz
Producent, asystent reżysera – Agnieszka Sztencel
Scenografia i kostiumy – Bożena Pędziwiatr
Muzyka i teksty piosenek – Paweł Wójtowicz

Źródło finansowania

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Źródło: Opera Krakowska
Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie”
Autor zdjęć: Fot. Ryszard Kornecki

Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie” Profesor Wiolinek - III edycja – „Muzyczne podróże w czasie”

Autor wpisu: Ewa Bąkowska

województwo: małopolskie
31-512 Kraków, Lubicz 48
bilety@opera.krakow.pl, 12 296 62 62 (63)
www.opera.krakow.pl
O spektaklu „Profesor Wiolinek”
Liczba odsłon: 701
18.10.2016