Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Szkoła dziedzictwa. Wielokulturowość

Nabór do programu edukacyjnego dla nauczycielek i nauczycieli z całej Polski rozpoczęty! Zapraszamy do zgłaszania udziału w jednej z dwóch edycji (17-19.11 lub 24-26.11). Na trzydniowe szkolenie zaprasza Brama Poznania (instytucja kultury Miasta Poznania).

Druga edycja programu edukacyjnego „Szkoła Dziedzictwa” odbędzie się pod hasłem: wielokulturowość. Zjawisko wielokulturowych relacji jest silnie zakorzenione w historii naszego kraju, tym razem jednak organizatorom zależy przede wszystkim, aby zwrócić uwagę na lokalne wymiary relacji międzykulturowych. Chcielibyśmy zachęcić szkoły do zbadania, czy w ich regionie, mieście, miasteczku, wsi były lub są obecne doświadczenia wielokulturowe. Jakie są ślady „spotkań” różnych kultur w lokalnych społecznościach? Czy dziś także mają miejsce, jakie jest ich współczesne oblicze? To pytania, na które odpowiedzią będą projekty edukacyjne zrealizowane w szkołach.

Podczas wykładów przybliżymy uczestnikom i uczestniczkom historyczne i współczesne ujęcie wielokulturowości. Natomiast podczas praktycznych warsztatów nauczyciele i nauczycielki poznają dwie metody dydaktyczne, które będą mogli wykorzystać przy przeprowadzaniu własnego projektu w szkole. Szczegółowy program spotkań w ramach „Szkoły dziedzictwa. Wielokulturowość” umieściliśmy w załączniku „Abstrakty”.

Partnerem merytorycznym „Szkoły dziedzictwa. Wielokulturowość” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Kogo zapraszamy
Do udziału w drugiej edycji programu zapraszamy nauczycielki i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy po zakończeniu części szkoleniowej odbywającej się w Bramie Poznania zorganizują w swoich szkołach projekty edukacyjne z wykorzystaniem metod dydaktycznych: lapbook oraz etnografii performatywnej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje podstawowe

Terminy:

Edycja 1 (17-19.11.2016 r.)
Edycja 2 (24-26.11.2016 r.)
Odpłatność: 100 zł brutto /os.
Miejsce szkolenia:
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań

Jak się zgłosić – krok po kroku
1. Zapoznaj się z regulaminem i programem zamieszczonymi poniżej.
2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej (Uwaga! Wypełnia nauczyciel/ka oraz dyrekcja szkoły).
3. Zeskanuj wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy i prześlij na adres e-mail:anna.mieszala@trakt.poznan.pl
4. Otrzymasz e-mail zwrotny z informacją o sposobie płatności oraz linkiem do dodatkowej rejestracji na stronie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu (w celu otrzymania odpowiedniego zaświadczenia po szkoleniu).
5. Po wpłynięciu płatności na konto organizatora otrzymasz e-mail potwierdzający udział w programie oraz informacje praktyczne.

 

Źródło: Brama Poznania
Daty wydarzeń:

17.11.2016 - 19.11.2016

24.11.2016 - 26.11.2016

Szkoła dziedzictwa. Wielokultrowość

Szkoła dziedzictwa. Wielokultrowość

Autor wpisu: Anna Mieszała

Brama Poznania
województwo: wielkopolskie
Poznań, Gdańska 2
anna.mieszala@trakt.poznan.pl, 61 6477626
www.BramaPoznani.pl

Miejsce wydarzenia
Brama Poznania
województwo: wielkopolskie
Poznań, Gdańska 2

Formularz
Regulamin
Abstrakty
Liczba odsłon: 1151
19.10.2016