Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Cyfrowy design | Digital manufacturing przy użyciu drukarki 3D i frezarki CNC

Co stworzylibyście mając dostęp do drukarki 3D lub frezarki CNC? Dzięki nim można dziś w zasadzie zrobić wszystko. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dobrym początkiem i inspiracją mogą być zajęcia Cyfrowy design organizowane przez Warsztaty Kultury.

Co stworzylibyście mając dostęp do drukarki 3D lub frezarki CNC? Dzięki nim można dziś w zasadzie zrobić wszystko. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dobrym początkiem i inspiracją mogą być zajęcia Cyfrowy design organizowane przez Warsztaty Kultury.

Kiedy: 22-23 października 2016, w godz. 10:00-15:00
Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11
Zapisy: Warsztaty dla osób pełnoletnich. Ilość uczestników ograniczona. Zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego >>>KLIK<<<

Decyduje kolejność zgłoszeń oraz kreatywność odpowiedzi na pytanie: dlaczego chcę wziąć udział w warsztatach?

Digital manufacturing, czyli – spolszczając nieco – cyfrowe wytwarzanie, to aktualnie jedna z najciekawszych i najszybciej rozwijających się metod projektowania i tworzenia oryginalnych przedmiotów m.in. za pomocą drukarek 3D czy frezarek CNC. Podczas warsztatów skupimy się na tworzeniu niepowtarzalnych lamp bądź abażurów, które każdy z uczestników będzie mógł później zabrać do domu.

Na warsztaty zapraszamy osoby kreatywne, o uzdolnieniach artystycznych, pasjonatów DIY i niepowtarzalnego designu, dla których jedynym ograniczeniem są kwestie związane z nieznajomością zaawansowanego sprzętu.

W programie warsztatu: BHP, zapoznanie się z technicznym rysunkiem 2D, wprowadzenie do AutoCAD i jego klonów, podstawy modelowania 3D – poziom prosty i mniej prosty, projektowanie własnego przedmiotu, CAM – czyli jak powiedzieć maszynie co ma robić oraz kontrola procesu produkcji.

Prowadzący: Robert Wciseł – jest absolwentem Politechniki Lubelskiej, zawodowo działa w obszarach ICT, Cloud Computing, RapidPrototyping w tym Druku 3D. Aktualnie kieruje zespołem R&D działającym w obszarze produkcji przyrostowej i cyfrowego wspomagania projektowania. Aktywnie pracuje również z technikami Reverse Engineering, RapidPrototyping, Digital Manufacturing przy opracowywaniu prototypów urządzeń i wdrażaniu ich na rynek. Po godzinach pasjonat „Maker movement”, aktywnie wspierający tego typu działania. Mąż jednej żony, ojciec dwóch synów.

Wymagania sprzętowe:
Uczestników warsztatu prosimy o zabranie ze sobą komputera osobistego z zainstalowanym systemem Windows oraz następującym oprogramowaniem:

1. Draftsight 
2. Fusion 360 
3. CamBam 
4. Inkscape 

 
Daty wydarzeń:

22.10.2016 - 23.10.2016

Autor wpisu: Tomasz Ślusarski

Warsztaty Kultury
województwo: lubelskie
20-112, Lublin, ul. Grodzka 5a
sekretariat@warsztatykultury.pl, 81 533 08 18
www.warsztatykultury.pl

Miejsce wydarzenia
Pracownia Warsztatów Kultury
województwo: lubelskie
Lublin, ul. Bernardyńska 11

Liczba odsłon: 892
11.10.2016