Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wystawy z dostawą - sztuka do samodzielnego użycia

Prowadzisz instytucję kultury, organizację pozarządową, bibliotekę, świetlicę lub inne miejsce kultury w małej miejscowości?
Szukasz nowoczesnych pomysłów na urozmaicenie swojej oferty kulturalnej? Chciałbyś poznać nowe narzędzia do aktywnej pracy w Twojej społeczności? Zgłoś się do nowego projektu Towarzystwa “ę” -  „Wystawy z Dostawą - sztuka do samodzielnego użycia”.

 Spośród zgłoszeń wyłonimy 3 instytucje, którym dostarczymy pakiet narzędzi do samodzielnej prezentacji wystawy sztuki współczesnej i profesjonalne wsparcie animacyjne.

Wybranym instytucjom udostępnimy:

> wystawę sztuki współczesnej - gotowe do prezentacji reprodukcje dzieł sztuki w formie plakatów;
> przewodnik po wystawie - zestaw inspiracji i wskazówek dla odbiorców;
> plakat „Wystaw z Dostawą” do samodzielnej promocji wydarzenia wśród mieszkańców;
> wsparcie profesjonalnych trenerów z sieci Latających Animatorów Kultury, którzy wesprą zespół instytucji w przeprowadzeniu działań wokół wystawy.

Dzięki “Wystawom z Dostawą”:

> weźmiesz udział w pilotażowej edycji nowatorskiego projektu, łączącego działania animacyjne ze sztuką współczesną;
> przyciągniesz do swojej instytucji nowe grupy odbiorców;
> zdobędziesz nowe kompetencje w pracy ze społecznością;
> wzbogacisz ofertę kulturalną swojej  instytucji o nowatorskie narzędzie znoszące barierę dostępności do sztuki współczesnej;

Instytucje zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie projektu www.wystawy.e.org.pl do dnia 16 października 2016 i odesłanie go na adres e-mail: wystawy@e.org.pl

W efekcie pilotażu zaprojektujemy pakiet narzędzi do kompleksowej pracy z “Wystawą”, który szeroko udostępnimy na otwartych licencjach (Creative Commons) w grudniu 2016 roku na stronie internetowej projektu.

W efekcie pilotażu zaprojektujemy pakiet narzędzi do kompleksowej pracy z “Wystawą”, który szeroko udostępnimy na licencjach CC (Creative Commons) w grudniu 2016 roku na stronie internetowej projektu.

Organizator Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Orange w ramach programu Pracownie Orange

Partnerzy merytoryczni projektu Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki,  Centrum Cyfrowe  

 

Źródło: www.e.org.pl
Daty wydarzeń:

5.10.2016 - 16.10.2016

Autor wpisu: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę
00 542, Warszawa, Mokotowska 55
biuro@e.org.pl, (22) 22 43 490
www.e.org.pl
Liczba odsłon: 674
05.10.2016

Zobacz także:

Warsztaty kreatywnego rozwijania pomysłów. Targowisko Wiedzy SIECI WSPARCIA.

Przyjdź na warsztaty kreowania pomysłów na nowatorskie rozwiązania dla sędziwych osób starszych i ich opiekunów. Dopracuj swój pomysł i zgłoś do konkursu (inkubator + dotacje) „Generator Innowacji. Sieci wsparcia” (www.sieciwsparcia.pl). Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają: 23 lutego (czwartek), w godz. 15:30-18:30, Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Myśliwiecka 8.

Chcesz działać lokalnie? Skorzystaj ze wsparcia Stołecznego Społecznego w dzielnicy

Chcecie działać lokalnie, ale nie wiecie jak zacząć? Szukacie innych aktywnych osób w sąsiedztwie, ale nie wiecie, jak ich znaleźć? Chcielibyście wiedzieć więcej, jakie narzędzia macie do dyspozycji, by zmieniać nasze otoczenie? Pomoże Wam animator Stołeczny Społeczny w naszej dzielnicy.

Nowa Huta - moja miłość

Wieloletni projekt edukacyjny, adresowane do szerokiego grona odbiorców, obejmujący różnorodne warsztaty, szkolenia, spotkania, spektakle, pokazy filmów, gry plenerowe i koncerty w ramach modułów CHCE-MOGE-POTRAFIE. AKTYWNI 60+ oraz NOWY BULWAR(T) SZTUKI.