Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wystawy z dostawą - sztuka do samodzielnego użycia

Prowadzisz instytucję kultury, organizację pozarządową, bibliotekę, świetlicę lub inne miejsce kultury w małej miejscowości?
Szukasz nowoczesnych pomysłów na urozmaicenie swojej oferty kulturalnej? Chciałbyś poznać nowe narzędzia do aktywnej pracy w Twojej społeczności? Zgłoś się do nowego projektu Towarzystwa “ę” -  „Wystawy z Dostawą - sztuka do samodzielnego użycia”.

 Spośród zgłoszeń wyłonimy 3 instytucje, którym dostarczymy pakiet narzędzi do samodzielnej prezentacji wystawy sztuki współczesnej i profesjonalne wsparcie animacyjne.

Wybranym instytucjom udostępnimy:

> wystawę sztuki współczesnej - gotowe do prezentacji reprodukcje dzieł sztuki w formie plakatów;
> przewodnik po wystawie - zestaw inspiracji i wskazówek dla odbiorców;
> plakat „Wystaw z Dostawą” do samodzielnej promocji wydarzenia wśród mieszkańców;
> wsparcie profesjonalnych trenerów z sieci Latających Animatorów Kultury, którzy wesprą zespół instytucji w przeprowadzeniu działań wokół wystawy.

Dzięki “Wystawom z Dostawą”:

> weźmiesz udział w pilotażowej edycji nowatorskiego projektu, łączącego działania animacyjne ze sztuką współczesną;
> przyciągniesz do swojej instytucji nowe grupy odbiorców;
> zdobędziesz nowe kompetencje w pracy ze społecznością;
> wzbogacisz ofertę kulturalną swojej  instytucji o nowatorskie narzędzie znoszące barierę dostępności do sztuki współczesnej;

Instytucje zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie projektu www.wystawy.e.org.pl do dnia 16 października 2016 i odesłanie go na adres e-mail: wystawy@e.org.pl

W efekcie pilotażu zaprojektujemy pakiet narzędzi do kompleksowej pracy z “Wystawą”, który szeroko udostępnimy na otwartych licencjach (Creative Commons) w grudniu 2016 roku na stronie internetowej projektu.

W efekcie pilotażu zaprojektujemy pakiet narzędzi do kompleksowej pracy z “Wystawą”, który szeroko udostępnimy na licencjach CC (Creative Commons) w grudniu 2016 roku na stronie internetowej projektu.

Organizator Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Orange w ramach programu Pracownie Orange

Partnerzy merytoryczni projektu Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki,  Centrum Cyfrowe  

 

Źródło: www.e.org.pl
Daty wydarzeń:

5.10.2016 - 16.10.2016

Autor wpisu: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę
00 542, Warszawa, Mokotowska 55
biuro@e.org.pl, (22) 22 43 490
www.e.org.pl
Liczba odsłon: 547
05.10.2016

Zobacz także:

WYSTAWY Z DOSTAWĄ – sztuka do samodzielnego użycia

Wystawy z dostawą to pilotażowy projekt polegający na stworzeniu wystawy skomponowanej z reprodukcji prac przez zespół kuratorów: animatorów kultury i artystów, którzy przy wyborze i opracowywaniu prac kierować się będą zarówno najwyższą jakością artystyczną prac ale też ich potencjałem społecznym i uniwersalnością poruszanych w nich tematów. Połączenie kompetencji artystów i animatorów kultury pozwoli na znalezienie formuły równoważącej przekaz dotyczący artystycznych walorów prac oraz osadzenia ich bliżej rzeczywistości odbiorców. Wystawa składać się będzie ze zbioru wyselekcjonowanych tematycznie dzieł sztuki, gotowych do pobrania z Internetu i wydrukowania w formie plakatów. Nieodłącznym elementem wystawy będzie gotowy do druku przewodnik dla odbiorców (inspiracje, pomysły i pytania wspierające oglądających w odbiorze prezentowanych prac).

Fotografia i seniorzy w Sopocie, czyli SENIOR.jpg

SENIOR.jpg to projekt edukacyjny dla sopockich seniorów, poświęcony w całości fotografii. Cykl spotkań realizowany od kwietnia do grudnia 2016 roku we wnętrzach Sopoteki, na terenie Muzeum Grodzisko, w profesjonalnym studio w Sopockiej Szkole Fotografii i w przestrzeni naszego miasta.

 

Warsztaty kreatywnego rozwijania pomysłów. Targowisko Wiedzy SIECI WSPARCIA.

Przyjdź na warsztaty kreowania pomysłów na nowatorskie rozwiązania dla sędziwych osób starszych i ich opiekunów. Dopracuj swój pomysł i zgłoś do konkursu (inkubator + dotacje) „Generator Innowacji. Sieci wsparcia” (www.sieciwsparcia.pl). Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają: 23 lutego (czwartek), w godz. 15:30-18:30, Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ul. Myśliwiecka 8.