Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych

Projekt naszej fundacji zakłada działania artystyczno-edukacyjne w ośrodkach wychowawczych w Warszawie od września do grudnia. Celem działania jest pokazanie uczestnikom, tzw. trudnej młodzieży, innych możliwości funkcjonowania w życiu społecznym, poprzez spotkania z artystami, osobami ciekawymi, niekonwencjonalnymi i zarażającymi swoją pasją. 

Na jaką potrzebę odpowiada projekt?

W wyniku wieloletniej pracy z osadzonymi Fundacja „Dom Kultury” nabrała przekonania, że sztuka ma ogromną moc resocjalizacyjną, wychowawczą i adaptacyjną. Więźniom sztuka pozwoliła spojrzeć z innej perspektywy na swoje błędy i cierpienie, dała możliwość zabrania głosu (blog: http://ewkratke.blog.pl/), dała poczucie przynależności do społeczeństwa i sposób na przepracowanie trudnych emocji. Niektórzy uczestnicy działań podzielili się refleksją, że być może wcześniejsze doświadczenie kultury uchroniłoby ich przed wejściem na drogę przestępczą ... i tak zrodził się pomysł na projekt „SZTUKA NIE OCENIA”.
 

Cel

Celem projektu „SZTUKA NIE OCENIA” będzie pokazanie uczestnikom, tzw. trudnej młodzieży, innych możliwości funkcjonowania w życiu społecznym, z nadzieją na zmianę zasad życiowych młodej osoby i wstąpienie na inną ścieżkę rozwoju.

Matdoy

Od września do listopada odbędą się warsztaty i spotkania z wybranymi artystami - osobami ciekawymi, niekonwencjonalnymi i zarażającymi swoją pasją. Jak młodzi odnajdą się w świecie sztuki, jakie projekty przygotują, co będzie tematem ich realizacji twórczych?

Efekty

Efekty działań będziemy mogli zobaczyć na wystawie, która zostanie urządzona w Warszawie pod koniec roku.

Źródło finansowania

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Narodowe Centrum Kultury objęło patronatem projektowym - Platforma Kultury w 2016 roku projekt: Sztuka nie ocenia.
 
Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.
Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.
Autor zdjęć: Małgorzata Brus

Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Sztuka nie ocenia, czyli warsztaty artystyczne w warszawskich młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Autor wpisu: Beata Matusiak-Bulak

Fundacja Dom Kultury
województwo: mazowieckie
03-107 Warszawa, Przyrzecze 1 lok. 7
biuro@domkultury.waw.pl
www.fundacjadomkultury.pl
Liczba odsłon: 789
05.10.2016