Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Przedszkolaki projektują książkę

W trakcie realizacji projektu powstaje książka, do której wiersz napisała Hanna Niewiadomska a dzieci wykonują ilustracje w dwojaki sposób: tradycyjnie - na kartkach i z zastosowaniem nowoczesnych technologii - na tabletach w intuicyjnym programie screach Junior. Uczą sie kreatywności podczas zajęć literackich, graficznych i z kodowania.

Cele i metody

Poznają korzyści wynikające z czytelnictwa, proces powstwawania książki i emocje towarzyszące tworzeniu dzieła. Doskonalą umiejętność kodowania, robienia zdjęć, nagrywania krótkich filmów, tworzenia rymów. Ponadto wykonujemy pomoce do realiazacji podstawy programowej - płytki obrazkowe do maty edukacyjnej. Dzięki nim dzieci pracują w obrębie dwóch współrzędnych tworząc opowiadania, historyjki, wzbogacając słownictwo, wyobraźnię, doskonaląc umiejętność czytania, liczenia, klasyfikowania, tworzenia gier (sudoku) i układania krzyżówek. Tworzymy przestrzeń do rozwijania kreatywności, fantazji, poprzez indywidualne pomysły na zabawy, stawianie zadań na coraz wyższym poziomie, współdziałania w rozwiązywaniu problemów w parach i zespołach. Zabawy na macie edukacyjnej są wstępem do pracy na tabletach: kodowania informacji i programowania ruchu.


We współdziałąniu z partnerami uczestniczymy w imprezach miejskich i powiatowych:

22.08 - Czytanie w plenerze - organizator: Powiatowa Instytucja Kultury (PIK) i Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie (MBP); zorganizowałyśmy dla dzieci "Bajkowe Kodowanie" w parku im. Solidarności, w tym słuchanie wierszy Hani Niewiadomskiej i tworzenie ilustracji na kartce i tabletach;

3.09 - Narodowe Czytanie "Quo vadis" - osobiste zaangażowanie aytorek projektu;

11.09 - Uroczyste Otwarcie Centrum Komunikacji; zabawy integracyjne dla dzieci;

17.09 - Noc Kultury - organizator - wszystkie instytucje kultury w mieście; zorganizowałyśmy przed budynkiem PIK-u zabawy w kodowanie i programowanie;

29.09 - "Bajkowe Kodowanie" dla dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 11;

3.10 - "Zaczarowany zagajnik" - tworzenie z dziećmi scenografii do wiersza o naszym przedszkolu

21.10 - Piknik Twórczej Aktywności - podsumowanie projektu - promocja książki; udział w Europejskim Tygodniu Kodowania "Europe Code Week 2016"; udział przedstawicieli trzech podmiotów: oświaty, kultury i cyfryzacji; liczne atrakcje dla dzieci, m.in. roboty, LEGO, doświadczenia i eksperymenty LABO, rękodzieło, spotkanie z artystą malarzem i fotografem, konkursy z nagrodami, zamki dmuchane, przedszkolne przysmaki, domowe ciasta Mam naszych wychowanków, malowanie buziek, balonowe zwwierzaki.

Partnerzy

Projekt realizowany jest w Przedszkolu Miejskim Nr 12 im. Króla Maciusia w grupie "Kotków" - dzieci 6-letnie. Autorkami i realizatorkami są: Grażyna Chojnowska - dyrektor przedszkola i Hanna Niewiadomska - pisarka wierszy dla dzieci w partnerstwie z instytucjami kultury miasta Legionowo, Referatem Promocji i Kultury Urzędu Miasta, koordynatorem ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania Junior, z nauczycielkami naszego przedszkola: Renatą i Agatą. Patronat medialny objęły: LTV, "Gazeta Miejscowa" i "Gazeta Powiatowa".

Daty wydarzeń:

1.10.2016

"Przedszkolaki projektują książkę"
Autor zdjęć: Grażyna Chojnowska, Hanna Niewiadomska

Autor wpisu: Grażyna Chojnowska

Przedszkole Miejskie Nr 12 im. Króla Maciusia
województwo: mazowieckie
05-120, Legionowo, ul. Królowej Jadwigi 7
przedszkolemaciusia@wp.pl, 227745838
pm12.legionowo.pl

Miejsce wydarzenia
Przedszkole Miejskie Nr 12 im. Króla Maciusia
województwo: mazowieckie
05-120 Legionowo, Królowej Jadwigi 7

Liczba odsłon: 935
10.10.2016