Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie!

Działanie Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie realizowane w ramach projektu Kulturalni Edukatorzy - Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury w programie Bardzo Młoda Kultura miało na celu zapoznanie młodzieży z historią początków Polski przedstawioną z perspektywy archeologii za pomocą narzędzia jakim jest animacja poklatkowa.

Cel
Zapoznanie radomskiej młodzieży z historią ziem polskich w dobie chrztu Mieszka I oraz z historią Radomia z perspektywy archeologicznej.

Działania
Uczniowie wzięli udział w cyklu wykładów multimedialnych prowadzonych przez archeologów z zakresu najdawniejszej historii Polski. Wykłady uzupełniła wycieczka w dolinę rzeki Mlecznej do zespołu wczesnośredniowiecznego Radomia. Na grodzisku czekała na gimnazjalistów niespodzianka. Byli to rekonstruktorzy z „Drużyny Grodu Piotrówka” wszyscy ubrani w stroje nawiązujące do epoki.

Na podstawie zdobytej wiedzy, a także w oparciu o własne scenariusze, uczniowie stworzyli krótkometrażowe autorskie filmy animowane podczas warsztatów z animacji poklatkowej.

Efekty
Uczniowie zapoznali się z najdawniejszą historią Polski, regionu i miasta, a także nabyli nowe umiejętności – poznali technikę i metodę animacji poklatkowej. Powstało sześć filmów wykonanych metodą animacji poklatkowej. Fabuła animacji nawiązywała do czasów wczesnego średniowiecza. Projekt poprzez zróżnicowany wachlarz zajęć edukacyjno-animacyjnych niejako ,,odczarowywał humanistykę".

pogłębienie wiedzy historycznej | rozwijanie kreatywności | pobudzanie zainteresowań artystycznych (filmowych, fotograficznych, plastycznych) | poszerzanie zainteresowań historycznych | nabycie umiejętności pracy w grupie

Metody

Animacja poklatkowa | rekonstrukcja historyczna

Miejsce

Radom

Odbiorcy

Liczba osób: 30
Wiek: 13–15 lat
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 12 w Radomiu.

Organizator projektu : Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Partner projektu:  Publiczne Gimnazjum nr 12 im. Mikołaja Reja

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego".

Dodatkowo warsztaty animacji organizowane są w ramach programu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

 

 

Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie!
Autor zdjęć: Fot. Krzysztof Gajewski, Katarzyna Solarska

Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie! Historia jakiej nie znacie! Poganie i chrześcijanie!

Autor wpisu: Elżbieta Skubicha, Joanna Siemiątkowska, Katarzyna Solarska

województwo: mazowieckie

Liczba odsłon: 1719
10.01.2017