Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Mistrz tradycji - Andrzej Sowa

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie w terminie od 04.01.2016r. do 30.12.2016r. realizuje projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „ Andrzej Sowa - mistrz tradycji z rodziny Sowów z Piątkowej”. 

Nasze działanie skupiamy wokół Pana Andrzeja Sowy , który pracując ze swoją kapelą krzewi dziedzictwo kulturowe Podkarpacia i uczy młodzież prawidłowego posługiwania się gwarą, śpiewu, gry na instrumentach oraz miłości do tradycji.

Nasz mistrz wywodzi się z bardzo znanej na terenie Rzeszowszczyzny muzykującej rodziny Sowów, której rodzinna kapela grała nieprzerwanie przez 150 lat. Podczas prowadzonych działań uczy młodzież muzyki pozostałej w spuściźnie po zespole z Piątkowej. Zajęcia prowadzone przez mistrza pozwalają na rozwój kapeli „Pogórzanie”. Więcej o samym projekcie można dowiedzieć się z filmu przedstawiającego jego założenia: https://www.youtube.com/watch?v=yLfep-jGgyc

W skład kapeli wchodzą:
Marceli Grzegorzak- cymbały
Beata Marszałek- skrzypce, śpiew
Wiktoria Siry- skrzypce, śpiew
Barbara Sowa- skrzypce, śpiew
Patryk Spławiński- kontrabas
Emilia Szybiak- klarnet, śpiew
Michał Świder- śpiew

Zapraszamy Państwa do obejrzenia teledysku promującego pierwszą płytę Kapeli Ludowej "Pogórzanie" , który powstał w ramach projektu. Dziękujemy bardzo Dyrekcji Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku za umożliwienie nagrania filmu w jakże pięknej scenerii. 

Zapraszamy do Dynowa

Daty wydarzeń:

1.1.2016 - 30.12.2016

Mistrz tradycji - Andrzej Sowa
Autor zdjęć: Mirosław Tańcula

Mistrz tradycji - Andrzej Sowa Mistrz tradycji - Andrzej Sowa Mistrz tradycji - Andrzej Sowa

Autor wpisu: Aneta Pepaś

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
województwo: podkarpackie
36-065, Dynów, Ul. Ks. Ożoga 10
mok@dynow.pl, 724888999, 166521806
http://www.mok.dynow.pl/

Miejsce wydarzenia
DYNÓW
województwo: podkarpackie


Liczba odsłon: 997
03.10.2016

Zobacz także:

2. edycja Konkursu im. Jana Dromana

Zapraszamy teatry, samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do udziału w Konkursie na produkcję i eksploatację spektaklu dla dzieci i/lub młodzieży, który będzie prezentowany w placówkach oświatowych wraz z towarzyszącymi mu działaniami edukacyjnymi.

Nowa Huta - moja miłość

Wieloletni projekt edukacyjny, adresowane do szerokiego grona odbiorców, obejmujący różnorodne warsztaty, szkolenia, spotkania, spektakle, pokazy filmów, gry plenerowe i koncerty w ramach modułów CHCE-MOGE-POTRAFIE. AKTYWNI 60+ oraz NOWY BULWAR(T) SZTUKI.

Dynowskie sobótki: zmowa wody i ognia dla miłości

Obrzęd sobótkowy staje się pretekstem, aby rozmawiać o tradycji i kulturze dynowskiej społeczności lokalnej oraz wsi sąsiadujących z miastem. Inspirujemy się tekstem „Pieśń świętojańska o Sobótce” J. Kochanowskiego, który stanie się bazą do tworzenia widowiska, pracy z młodzieżą. Jednak treść i głębię tradycji da widowisku obrzędowość ludowa Dynowszyzny, a szczególnie ta okresu wiosenno-letniego, rodzinne zwyczaje (stare pieśni, teksty poetów, opisy zwyczajów sobótkowych, scenki rodzajowe).