Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Mistrz tradycji - Andrzej Sowa

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie w terminie od 04.01.2016r. do 30.12.2016r. realizuje projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „ Andrzej Sowa - mistrz tradycji z rodziny Sowów z Piątkowej”. 

Nasze działanie skupiamy wokół Pana Andrzeja Sowy , który pracując ze swoją kapelą krzewi dziedzictwo kulturowe Podkarpacia i uczy młodzież prawidłowego posługiwania się gwarą, śpiewu, gry na instrumentach oraz miłości do tradycji.

Nasz mistrz wywodzi się z bardzo znanej na terenie Rzeszowszczyzny muzykującej rodziny Sowów, której rodzinna kapela grała nieprzerwanie przez 150 lat. Podczas prowadzonych działań uczy młodzież muzyki pozostałej w spuściźnie po zespole z Piątkowej. Zajęcia prowadzone przez mistrza pozwalają na rozwój kapeli „Pogórzanie”. Więcej o samym projekcie można dowiedzieć się z filmu przedstawiającego jego założenia: https://www.youtube.com/watch?v=yLfep-jGgyc

W skład kapeli wchodzą:
Marceli Grzegorzak- cymbały
Beata Marszałek- skrzypce, śpiew
Wiktoria Siry- skrzypce, śpiew
Barbara Sowa- skrzypce, śpiew
Patryk Spławiński- kontrabas
Emilia Szybiak- klarnet, śpiew
Michał Świder- śpiew

Zapraszamy Państwa do obejrzenia teledysku promującego pierwszą płytę Kapeli Ludowej "Pogórzanie" , który powstał w ramach projektu. Dziękujemy bardzo Dyrekcji Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku za umożliwienie nagrania filmu w jakże pięknej scenerii. 

Zapraszamy do Dynowa

Daty wydarzeń:

1.1.2016 - 30.12.2016

Mistrz tradycji - Andrzej Sowa
Autor zdjęć: Mirosław Tańcula

Mistrz tradycji - Andrzej Sowa Mistrz tradycji - Andrzej Sowa Mistrz tradycji - Andrzej Sowa

Autor wpisu: Aneta Pepaś

Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
województwo: podkarpackie
36-065, Dynów, Ul. Ks. Ożoga 10
mok@dynow.pl, 724888999, 166521806
http://www.mok.dynow.pl/

Miejsce wydarzenia
DYNÓW
województwo: podkarpackie


Liczba odsłon: 900
03.10.2016

Zobacz także:

Klasyka wiecznie młoda 2014 - 2016

18 koncertów dla blisko 6 tysięcy osób, kilkaset prac w konkursach na najlepszą recenzję wydarzeń oraz niezwykle pozytywne opinie w ankietach beneficjentów to skrótowe podsumowanie realizowanego w latach 2014 - 2016 projektu "Klasyka wiecznie młoda" mającego na celu wyrównywanie szans rozwojowych , umuzykalnianie i zapoznawanie z dziedzictwem kultury muzycznej mlodzieży z Mielca, miasta o utrudnionym dostępie do kultury "wysokiej" (nie działają instytucje artystyczne), poprzez bezpośredni kontakt z dziełami wybitnych twórców polskiej i światowej muzyki klasycznej, wyposażenie w niezbędną wiedzę o funkcjonowaniu orkiestry symfonicznej oraz podstawowych zasadach zachowania na koncertach filharmonicznych i podobnych wydarzeniach.

Podsumowanie projektu pt. „Nadbałtycki Szlak Designu”

Wejherowskie Centrum Kultury z dniem 30.11.2016 r. zakończyło realizację trzyletniego, międzynarodowego projektu „Nadbałtycki szlak designu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Ćwiczenia ze sztuki w przestrzeni publicznej

Ćwiczenia prowadzone są w ramach „Na sztukę patrz” – programu edukacji kulturalnej dotyczącego sztuki w przestrzeni publicznej. Ma on służyć przede wszystkim kadrom kultury, których codzienne działania przyczyniają się do rozwijania postaw estetycznych i wrażliwości na sztukę. Zdobyte w jego ramach wiedza i narzędzia pomogą zmniejszyć bariery w kontakcie z dzisiejszą sztuką w przestrzeni publicznej oraz poszerzyć umiejętności uważnej i krytycznej eksploracji miasta. Projekt jest prowadzony przez Fundację Puszka