Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Fascynujący świat spektakli muzycznych

"Fascynujący świat spektalki muzycznych" to audycje umuzykalniające mające na celu edukację muzyczną dzieci przedszkolnych i szkolnych w zakresie poznania klasycznych form i gatunków muzycznych (opera, operetka, musical, pieśń, aria, duety itp.). Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Audycje muzuczne mają na celu zapoznanie uczestników z najbardziej popularnymi formami scenicznymi spektakli muzycznych takich jak opera, operetka, musical. Zawodowi spiewacy, którzy prowadzić będa zajęcia w sposób prosty i przsystrępny  zapoznaja dzieci ze specyfika pracy w teatrze. Podczas spotkania uczestnicy poznają  gatunki i rodzaje muzyczne oraz będą znali terminologię związaną z wykonawstwem muzycznym.

Każda z form przedstawiona zostanie:
- wokalnie - wykonaniami "na żywo",
- choreograficznie - taniec
- scenograficznie - poprzez zaprezentowanie różnorodnych kostiumów i rekwizytów.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 

Źródło:
Daty wydarzeń:

26.9.2016 - 22.10.2016

Autor wpisu: Natalia Szmuc

Muzeum Okęgowe w Sandomierzu
województwo: świętokrzyskie
27-600, Sandomierz, ul. Zamkowa 12
n.szmuc@zamek-sandomierz.pl, 156445757 wew.35
www.zamek-sandomierz.pl

Miejsce wydarzenia
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
województwo: świętokrzyskie
27-600, Zamkowa

logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Liczba odsłon: 485
27.09.2016

Zobacz także:

Przygoda z teatrem

Projekt „Przygoda z teatrem” zakłada  tworzenie warunków do stymulacji rozwoju kompetencji społecznych przedszkolaków,  organizacji zajęć, które przyczynią się do rozwoju, wzmocnienia umiejętności takich jak: współpraca w zespole, uczenie odpowiedzialności za siebie i innych, systematyczności, tolerancji, otwartości, umiejętności wyrażania własnego zdania.

 

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).