Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

X spotkanie członków Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego

Zapraszamy na kolejne, X spotkanie członków Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego. Tym razem gościć będziemy w C. K. Teatrze Sztuk w Jaworznie w ramach „II FORUM KULTURY”. „Zawód Amator” – to hasło przewodnie FORUM. Zaproszeni goście podzielą się obserwacjami diagnozując ten temat. Dodatkowo Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w Katowicach zaprezentuje efekty prac w projekcie badawczo-regrantingowym operatorkultury.pl.

Spotkanie odbędzie się 6 października 2016 roku  w C. K. Teatr Sztuk w Jaworznie ul. A. Mickiewicza 2 w godzinach 10:00 - 15.00.

Udział w Forum jest darmowy. Prosimy zgłaszanie się poprzez FORMULARZ.

Harmonogram „II Forum Kultury”

10.00 Rozpoczęcie Forum, przywitanie zebranych
10.10 Program „Bardzo Młoda Kultura” w województwie śląskim. Diagnoza, wiedza, działania w sieci – Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego:
- Model/Proces – Wspieranie lokalnych partnerstw na rzecz edukacji kulturowej w regionie – Maciej Zygmunt, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
- Produkt/Narzędzie – Edukacja Kulturowa w działaniach animatorów i nauczycieli (publikacja: „Edukacja Kulturowa w podstawie kształcenia ogólnego – instrukcje i zastosowania”) – dr Agata Cabała, Uniwersytet Śląski w Katowicach
11.00 Przerwa
11.15 Minirecital – Joanna Płonka
11.40 Bibliotekarz – amator czy profesjonalista – Monika Rejdych, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
12.00 Styl zarządzania instytucją kultury na przykładzie Teatru Sztuk – Anna Ptasznik, Teatr Sztuk w Jaworznie
12.15 Aktor profesjonalny i nieprofesjonalny w procesie pracy nad rolą – Dariusz Wiktorowicz, Teatr Sztuk w Jaworznie
12.45 Galeria na wolności – Tomasz Ignalski, Chorzowskie Centrum Kultury, Forum Animatorów Kultury Województwa Ślaskiego
13.00 Poczęstunek
13.30 Twórca – mecenat – odbiorca kultury – dr Stanisław Piskor, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, PEN CLUB
14.00 Udział w akcji „Pomaluj sobie miasto” – megakolorowanka miejska realizowana w ramach projektu Art Tranzyt, Galeria Sektor I, ul. Mickiewicza 21

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach poprzez Regionalne Obserwatorium Kultury pełni rolę sekretariatu Forum Animatorów Kultury Województwa Sląskiego. Troszczymy się o dobry klimat, przepływ informacji i koordynację spotkań, które będą odbywały się wedle aktywności i zapotrzebowania członków grupy inicjatywnej. Nasze priorytety to wymiana dobrych praktyk, integracja środowiska i edukacja. Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego to kontynuacja dotychczasowych inicjatyw konsolidujących środowisko animatorów kultury w regionie.

Źródło: www.rok.katowice.pl
Daty wydarzeń:

6.10.2016 godz. 10:00 - 15:00

Autor wpisu: Hanna Kostrzewska

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
województwo: śląskie
Jaworzno, Mickiewicza 2
hkostrzewska@rik.katowice.pl, 322017770
rik.katowice.pl

Miejsce wydarzenia
C. K. Teatr Sztuk w Jaworznie
województwo: śląskie
43-600 Jaworzno, ul. A. Mickiewicza 2

Liczba odsłon: 308
27.09.2016

Zobacz także:

Spotkanie z francuskim socjologiem i profesorem architektury André Sauvagem, Kultura/Demokracja, 16-17.12.2016, Warszawa

Narodowe Centrum Kultury, Instytut Kultury Polskiej UW oraz Nowy Teatr zapraszają na cykl "Kultura/Demokracja". Celem cyklu jest zainicjowanie krytycznej refleksji na temat uczestnictwa w kulturze poprzez dyskusje i warsztaty z doświadczonymi praktykami i teoretykami z zagranicy. Ostatnim gościem, w dniach 16-17 grudnia w Świetlicy Nowego Teatru w Warszawie, jest francuski socjolog i profesor architektury André Sauvage.  Wstęp na wykład jest wolny i nieobjęty rejestracją. Aby wziąć udział w warsztacie (koszt: 50 zł), należy przesłać formularz zgłoszeniowy do 30 listopada.

Cykl spotkań "O różnicy i różnorodności"

Punktem wyjścia do dyskusji będzie omawianie tekstów kultury będących ilustracją lub próbą analizy współczesnych zjawisk społecznych, często generujących konflikty między przedstawicielami różnych grup. Podczas spotkań będziemy przyglądać się temu, co nas dziś różni, czym jest kryzys wspólnoty, jak rozumiemy pojęcie społeczeństwa otwartego, jak powinniśmy ze sobą rozmawiać mimo różnic?

SIECI WSPARCIA: TARGOWISKO WIEDZY #1: SPOTKANIA Z EKSPERTAMI I PRZEDPREMIREROWY POKAZ FILMU

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza na Targowisko Wiedzy  5 listopada w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.
Poznajmy się, porozmawiajmy i zainspirujmy. Dyskutujmy o starości i o tym jak pomóc niesamodzielnym osobom starszym i ich opiekunom. W programie konsultacje pomysłów, spotkanie z Haliną Bortnowską i ekspertami, przedpremierowy pokaz filmu “Szwedzka Teoria Miłości”.