Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

X spotkanie członków Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego

Zapraszamy na kolejne, X spotkanie członków Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego. Tym razem gościć będziemy w C. K. Teatrze Sztuk w Jaworznie w ramach „II FORUM KULTURY”. „Zawód Amator” – to hasło przewodnie FORUM. Zaproszeni goście podzielą się obserwacjami diagnozując ten temat. Dodatkowo Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w Katowicach zaprezentuje efekty prac w projekcie badawczo-regrantingowym operatorkultury.pl.

Spotkanie odbędzie się 6 października 2016 roku  w C. K. Teatr Sztuk w Jaworznie ul. A. Mickiewicza 2 w godzinach 10:00 - 15.00.

Udział w Forum jest darmowy. Prosimy zgłaszanie się poprzez FORMULARZ.

Harmonogram „II Forum Kultury”

10.00 Rozpoczęcie Forum, przywitanie zebranych
10.10 Program „Bardzo Młoda Kultura” w województwie śląskim. Diagnoza, wiedza, działania w sieci – Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego:
- Model/Proces – Wspieranie lokalnych partnerstw na rzecz edukacji kulturowej w regionie – Maciej Zygmunt, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
- Produkt/Narzędzie – Edukacja Kulturowa w działaniach animatorów i nauczycieli (publikacja: „Edukacja Kulturowa w podstawie kształcenia ogólnego – instrukcje i zastosowania”) – dr Agata Cabała, Uniwersytet Śląski w Katowicach
11.00 Przerwa
11.15 Minirecital – Joanna Płonka
11.40 Bibliotekarz – amator czy profesjonalista – Monika Rejdych, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie
12.00 Styl zarządzania instytucją kultury na przykładzie Teatru Sztuk – Anna Ptasznik, Teatr Sztuk w Jaworznie
12.15 Aktor profesjonalny i nieprofesjonalny w procesie pracy nad rolą – Dariusz Wiktorowicz, Teatr Sztuk w Jaworznie
12.45 Galeria na wolności – Tomasz Ignalski, Chorzowskie Centrum Kultury, Forum Animatorów Kultury Województwa Ślaskiego
13.00 Poczęstunek
13.30 Twórca – mecenat – odbiorca kultury – dr Stanisław Piskor, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, PEN CLUB
14.00 Udział w akcji „Pomaluj sobie miasto” – megakolorowanka miejska realizowana w ramach projektu Art Tranzyt, Galeria Sektor I, ul. Mickiewicza 21

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach poprzez Regionalne Obserwatorium Kultury pełni rolę sekretariatu Forum Animatorów Kultury Województwa Sląskiego. Troszczymy się o dobry klimat, przepływ informacji i koordynację spotkań, które będą odbywały się wedle aktywności i zapotrzebowania członków grupy inicjatywnej. Nasze priorytety to wymiana dobrych praktyk, integracja środowiska i edukacja. Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego to kontynuacja dotychczasowych inicjatyw konsolidujących środowisko animatorów kultury w regionie.

Źródło: www.rok.katowice.pl
Daty wydarzeń:

6.10.2016 godz. 10:00 - 15:00

Autor wpisu: Hanna Kostrzewska

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
województwo: śląskie
Jaworzno, Mickiewicza 2
hkostrzewska@rik.katowice.pl, 322017770
rik.katowice.pl

Miejsce wydarzenia
C. K. Teatr Sztuk w Jaworznie
województwo: śląskie
43-600 Jaworzno, ul. A. Mickiewicza 2

Liczba odsłon: 271
27.09.2016

Zobacz także:

Festiwal Porażek

Jak rozmawiać o porażkach? Co nam dają i dlaczego warto się nimi dzielić? Jaki mają wpływ na kształt Warszawy? Oddajemy głos nieudanym działaniom społeczno-kulturalnym dla Warszawy! 19 września 2016Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" i Plac Defilad zapraszają na Festiwal Porażek.

Inny Lublin: spotkanie wokół książki "Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym"

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” i Dom Słów serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem reportażu "Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym": Maciejem Czarneckim.

 

Termin: 13.10 (czwartek), godz. 18.00
Miejsce: Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17 (wejście od podwórka)
Prowadząca: Agnieszka Krawiec
Wstęp wolny!

Jak zaplanować, napisać i zrealizować projekt. Warsztaty międzypokoleniowe. (Bielsko-Biała)

Zapraszamy zespoły międzypokoleniowe ze Śląska, Małopolski i Opolszczyzny na bezpłatne warsztaty pt. „Jak zaplanować, napisać i zrealizować projekt dofinansowany ze źródeł zewnętrznych” do Bielska-Białej, w terminie 28 – 30 września. Projekt "Łączymy pokolenia" ma na celu diagnozę barier utrudniających współpracę międzypokoleniową a następnie - wypracowanie dla nich rozwiązań, w postaci lokalnych projektów kulturalnych i społecznych.