Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wlaz w las-dialog z naturą

Wlaz w las- dialog z natura, to konntynuacja projektu Wlaz w las dialog z otoczeniem Chcemy w nim wypromować niezwykłe walory krajobrazowe Chojnickiego Parku Krajobrazowego warsztatami na temat symboliki i znaczenia drzew, konkursem fotograficznym Przytul się do drzewa i stworzeniem foldera-mapy. Projekt realizowany jest przez Fundacje Bonum et Sapientia w partnerstwie z Zespołem Szkół Publicnychw Zalesiu Górnym, a dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda kultura, Kulturalni Edukatorzy, Mazowieckiego Instytutu Kultury

Wlaz w las – dialog z naturą, to projekt, w którym bohaterem jest drzewo.

Metody
Składa się z 4 interdyscyplinarnych warsztatów:

  1. Symbolika i magia drzew – zapoznanie z literackimi przedstawieniami drzew, przysłowiami ludowymi. Drzewami, związanymi z historią człowieka np. drzewa: wiadomości dobrego i złeg, życia, kosmiczne, Buddy, Yggdrasil itd.
  2. Drzewo – pomnik przyrody i inspiracja dla artystów, znaczenie starych drzew i ich artystyczne portrety; kiedy stają się pomnikami przyrody.
  3. Las kształtuje klimat, uczestnicy zajęć zrozumieją obieg w przyrodzie najważniejszych czynników klimatotwórczych i ich wzajemne relacje: tlenu, dwutlenku węgla i wody.
  4. Przytul drzewo, przygotowanie Święta Drzewa, konkursu fotograficznego i materiałów do folderu promującego walory przyrodnicze okolicy.

Cele
Chcemy wypromować niezwykłe walory krajobrazowe Chojnickiego Parku Krajobrazowego i zintegrowac społeczność lokalna wokól wspólnego działania.

Partnerzy
Projekt realizowany jest przez Fundacje Bonum et Sapientia w partnerstwie z Zespołem Szkół Publicnychw Zalesiu Górnym

Źródło finansowania
Projekt dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda kultura, Kulturalni Edukatorzy, Mazowieckiego Instytutu Kultury

 

Daty wydarzeń:

1.9.2016 - 30.10.2016

Wlaz w las-dialog z naturą
Autor zdjęć: Wiesław Szamocki

Wlaz w las-dialog z naturą

Autor wpisu: Małgorzata Fąfrowicz-Szamocka

Fundacja Bonum et Sapientia
województwo: mazowieckie
05-540, Zalesie Górne, ul.Złocistych Łanów 46
bonum..et.sapientia@gmail.com, 22 7565862
www.facebook.com/fundacjabonumetsapientia

Miejsce wydarzenia
ZAlesie Górne
województwo: mazowieckie
05-540 Zalesie Górne, Sarenki 20

plkat ok
Liczba odsłon: 695
26.09.2016