Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

I Ogólnopolski Zjazd Bibliotekarzy Szkolnych w Łodzi

W imieniu organizatorów (OUPiS ZNP Filia w Łodzi) zapraszamy na I Ogólnopolski Zjazd Bibliotekarzy Szkolnych - Łódź 2016, który odbędzie się w dniach 7-8 października 2016 r. w Łódzkim Klubie Nauczyciela, ul. Piotrkowska 137/139.

Celem Zjazdu jest prezentacja działań i pomysłów, które mogą być realizowane w szkolnej bibliotece w zakresie promocji czytelnictwa oraz rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Zjazd będzie okazją do wymiany poglądów oraz pokazania dobrych praktyk związanych z twórczą i innowacyjną działalnością bibliotek. Spotkanie ma sprzyjać również integracji środowiska bibliotekarzy szkolnych oraz osób zajmujących się aktywną promocją książki i czytelnictwa.

Zjazd prowadzić będą osoby, dla których biblioteka oprócz pracy zawodowej jest pasją i źródłem inspiracji do wdrażania nowych inicjatyw i pomysłów.

Uczestnicy Zjazdu oprócz zajęć, wykładów i warsztatów będą mieli okazję poznać także piękne i nietypowe oblicze Łodzi, poprzez udział w „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Light. Move. Festival., który odbędzie się w dniach 7-9 października 2016 r.

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI BIBLIOTEK ze szkół z całej Polski organizowane w ramach I Ogólnopolskiego Zjazdu Bibliotekarzy Szkolnych:

Warsztat I – „Świat niezwykłych opowieści” – wykorzystanie kart kreatywnych i gier fabularnych do twórczego pisania i opowiadania

Warsztat II – Japoński teatr Kamishibai, czyli książka podana na scenie

Warsztat III – Książka unikatowa – jak ją stworzyć

Warsztat IV – Literackie inspiracje zabaw fabularnych z wykorzystaniem sztuki składania papieru

Warsztat V – Książki do zadań specjalnych – edukacja, wychowanie i terapia książką

Warsztat VI – Obrazy szyte słowami – tworzenie textile booków

Warsztat VII – Drzwi do Świata Książek – zastosowanie multitechnik artystycznych w bibliotece (ilustracja, muzyka, teatr, poezja, multimedia)

Warsztat VIII – Street art w kulturalnej przestrzeni miasta – działania twórcze na Off Piotrkowska

Informacje i zapisy:

http://www.lodz.oupis.pl/aktualnosci/new-319-1/

Źródło: www.lodz.oupis.pl
Daty wydarzeń:

7.10.2016 - 8.10.2016

Autor wpisu: Sławomir Waśniewski

Akademia Kreatywnej Edukacji, Łódzki Oddział ZNP, OUPiS w Łodzi
województwo: łódzkie
91-867 Łódź , ul. Piotrkowska 137/139
lodz@oupis.pl, znp.oupis@gmail.com, , 42 636 80 89
AkademiaKreatywnejEdukacj.pl

Miejsce wydarzenia
Łódzki Klub Nauczyciela
województwo: łódzkie
91-867 Łódź , ul. Piotrkowska 137/139

Liczba odsłon: 680
21.09.2016

Zobacz także:

”Kra, kra, kra ... Garwolin gra”

Projekt skierowany do młodzieży ze szkół garwolińskich w wieku 14-17 lat, która poprzez udział w projekcie może zmienić perspektywę postrzegania swojej indywidualności i podmiotowości, a także zwrócić uwagę na to, że ma znaczący wpływ na zmiany w środowisku lokalnym. Młodzież odkryje, że ludzie noszą w sobie wspaniałe historie i warto jest z nimi rozmawiać i o nie pytać. Każdy człowiek nabiera wtedy dla nas ogromnego znaczenia i jest dla nas ważny.

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).