Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

SĄSIEDZTWO - granice bliskości / Projekt społeczno-artystyczny od koncepcji do realizacji (Poznań)

SCENA ROBOCZA - Centrum Rezydencji Teatralnej zaprasza do udziału w programie rozwoju osobistego, który dedykujemy lokalnym twórcom i animatorom kultury. Projekt ma formę akademii złożonej z warsztatów i wykładów, poszerzających kompetencje uczestników w zakresie projektowania działań społeczno-artystycznych. Jest to także edukacyjny pakiet nowoczesnych narzędzi dających możliwość zaprojektowania i realizacji własnego, autorskiego pomysłu w swoim lokalnym środowisku (dzielnica, podwórko, ulica, kamienica). W projekcie przewidziane są środki finansowe na realizację tego działania.

Poszukujemy 12-tu aktywnych animatorek/animatorów kultury, osób zaangażowanych w różnorodne inicjatywy bądź grupy artystyczne, działąjących w obszarze trzech historycznych dzielnic: Jeżyc, Łazarza i Grunwaldu do programu rozwoju osobistego w formie akademii złożonej z warsztatów i wykładów, które poszerzą Wasze kompetencje w zakresie projektowania działań społeczno-artystycznych. 
 
Dostaniecie od nas edukacyjny pakiet nowoczesnych narzędzi dających możliwość zaprojektowania i realizacji własnego, autorskiego pomysłu w swoim lokalnym środowisku (dzielnica, podwórko, ulica, kamienica). 
 
W projekcie przewidziane są środki finansowe na realizację Waszego działania. 
 
Przez 4 weekendy wykładów, spotkań i warsztatów (październik-grudzień 2016 r.) wejdziecie w proces twórczy, którego celem jest zaprojektowanie i wyprodukowanie akcji performatywnej, instalacji lub działania w przestrzeni publicznej. Otrzymacie pełne wsparcie merytoryczne zaproszonych ekspertów w ramach następujących warsztatów: 
 
• “Warsztaty umiejętności projektowych”, prowadzenie: Dr Bartek Lis (kurator projektów społecznych w MSW Wrocław), Agnieszka Różyńska (animatorka, kuratorka, producentka projektów społeczno-artystycznych)
 
• "Warsztaty kompetencji projektowych", prowadzenie: Agnieszka Różyńska
 
• „Reserch – jak i gdzie szukać tematów?”, prowadzenie: Anna Karoliną-Kłys (dziennikarka, reportażystka)
 
• „Performance, jako narzędzie zmiany - formy wypowiedzi artystycznej”, prowadzenie: Artur „Arti” Grabowski (performer)
 
• „Reżyseria Światła‟, prowadzenie: Paulina Góral (reżyserka światła) 
 
• „Reżyseria Dźwięku”, prowadzenie: Łukasz Zygarlicki (Sound Support Pro)
 
Ponadto zespół Sceny Roboczej zapewni Wam wsparcie produkcyjne i tutorskie, a także udostępni zaplecze techniczne (sale warsztatowe, scena teatralna, zaplecze socjalne) niezbędne do pracy w procesie.
 
Więcej informacji a także formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.scenarobocza.pl
Źródło: www.scenarobocza.pl
SĄSIEDZTWO - granice bliskości / Projekt społeczno-artystycznym od koncepcji do realizacji

 SĄSIEDZTWO - granice bliskości /  Projekt społeczno-artystycznym od koncepcji do realizacji

Autor wpisu: Paulina Zielińska

SCENA ROBOCZA
województwo: wielkopolskie
Poznań, Grunwaldzka 22
biuro@scenarobocza.pl, 604 511 259
www.scenarobocza.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: wielkopolskie


Liczba odsłon: 822
21.09.2016