Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładach karnych wraz ze swoimi dziećmi

Dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od maja 2016 r. Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” realizuje w Zakładzie Karnym w Grudziądzu projekt o nazwie „Program edukacji kulturalnej kobiet osadzonych w zakładzie karnym wraz ze swymi dziećmi”.   

Projekt skierowany jest do kobiet odbywających karę pozbawienia wolności, a w szczególności do matek, które w więzieniu przebywają ze swoimi dziećmi do lat trzech. Fundacja przeprowadzi dla nich warsztaty i wykłady psychologiczne, plastyczne, teatralne i zajęcia z dramy. Uczestnictwo skazanych w kulturze, poprzez jej odbiór i własną twórczość, jest narzędziem prewencji ponownego wykluczenia społecznego i patologii. Uczestniczki projektu przygotują spektakl dla dzieci, który zostanie nagrany na płyty DVD wysłane potem jako prezent gwiazdkowy dla starszych dzieci, przebywających w Domach Dziecka, rodzinach zastępczych lub pod opieką innych krewnych. Wszyscy skazani będą mogli wysłuchać przez radiowęzeł audiobooków z najlepszą literaturą polską i światową.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: www.calapolskaczytadzieciom.pl
Daty wydarzeń:

2.5.2016 - 15.12.2016

Autor wpisu: Katarzyna Zabora

Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom"
województwo: mazowieckie
Grudziądz
fundacja@cpcd.pl, 22 648 38 91
www.calapolskaczytadzieciom.pl

Miejsce wydarzenia
Grudziądz
województwo: kujawsko-pomorskie


Liczba odsłon: 483
19.09.2016

Zobacz także:

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).

Przygoda z teatrem

Projekt „Przygoda z teatrem” zakłada  tworzenie warunków do stymulacji rozwoju kompetencji społecznych przedszkolaków,  organizacji zajęć, które przyczynią się do rozwoju, wzmocnienia umiejętności takich jak: współpraca w zespole, uczenie odpowiedzialności za siebie i innych, systematyczności, tolerancji, otwartości, umiejętności wyrażania własnego zdania.

 

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!