Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

WYSTAWY Z DOSTAWĄ – sztuka do samodzielnego użycia

Wystawy z dostawą to pilotażowy projekt polegający na stworzeniu wystawy skomponowanej z reprodukcji prac przez zespół kuratorów: animatorów kultury i artystów, którzy przy wyborze i opracowywaniu prac kierować się będą zarówno najwyższą jakością artystyczną prac ale też ich potencjałem społecznym i uniwersalnością poruszanych w nich tematów. Połączenie kompetencji artystów i animatorów kultury pozwoli na znalezienie formuły równoważącej przekaz dotyczący artystycznych walorów prac oraz osadzenia ich bliżej rzeczywistości odbiorców. Wystawa składać się będzie ze zbioru wyselekcjonowanych tematycznie dzieł sztuki, gotowych do pobrania z Internetu i wydrukowania w formie plakatów. Nieodłącznym elementem wystawy będzie gotowy do druku przewodnik dla odbiorców (inspiracje, pomysły i pytania wspierające oglądających w odbiorze prezentowanych prac).

Jeszcze w tym roku 3 wybrane instytucje kultury zaprezentują wystawę, skorzystają również ze wsparcia Latających Animatorów Kultury, którzy pomogą zorganizować działania inspirowane wystawami i skierowane do różnorodnych grup odbiorców. Z ich pomocą w miejscowościach zostaną przeprowadzone akcje, warsztaty, spotkania i działania w przestrzeni publicznej, które wiążą się z tematyką wystawy, nawiązują z nią dialog i zachęcają do aktywnego odbioru. 

Efektem wizyt Latających Animatorów w wybranych ośrodkach kultury będzie wypracowanie manuali zawierających scenariusze działań animacyjnych, które zostaną udostępnione w formie publikacji internetowej na licencjach Creative Commons.

Źródło: www.e.org.pl
Daty wydarzeń:

1.4.2016 - 31.12.2016

Autor wpisu: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych
województwo: mazowieckie
00 542, Warszawa, Mokotowska 55 / 50
biuro@e.org.pl, (22) 22 43 490
www.e.org.pl
Liczba odsłon: 935
19.09.2016