Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Filmogranie: Koncert Szamburski / Zakrocki / Piosik (Toruń)

Filmogranie! to niezwykle kreatywna forma edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, transdyscyplinarny projekt, który łączy w sobie działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku oraz edycji obrazu z formami akcji artystycznych i praktyk fotograficznych, badą także relacje między postrzeganiem wizualnym a sferą dźwięku. W ramach wrześniowych działań  projektowych zapraszamy na koncert!
 
Kiedy: 24.09.2016 r. (sobota), g. 20.00
Miejsce: Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2, Toruń
Wstęp wolny!
Szamburski / Zakrocki / Piosik, czyli duet SzaZa we współpracy z wokalistką Hanną Piosik w swoim najnowszym projekcie podejmują wątek twórczości William S. Burroughs’a, a w szczególności jego ostatniej książki My Education: A Book of Dreams (1995). Teksty tego wybitnego pisarza i poety, który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca był głównym przedstawicielem ruchu Beat Generation, stały się dla artystów osnową poszukiwań. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego wsparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń jest jak z księgi snów Burroughsa, daje podstawę dla wokalu Hanny, która też jest jak z jego snów. 
 
Bio:
Patryk i Paweł to muzycy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej oraz szeroko pojętej sztuki interdyscyplinarnej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego oraz słuchowisk. Z projektami filmowymi oraz tanecznymi zjechali świat od Polski, Europy przez U.S.A, Urugwaj, Japonię, Chiny, na Islandii kończąc.
Współtworzą środowisko LadoAbc, którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. 
 
Hania Piosik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek warszawskiej nowej fali. Jej charakterystyczna barwa, wyobraźnia i talent sceniczny zamieniają każdy koncert w metafizyczne widowisko. Współpracując z różnymi muzykami przedstawia własne, często bardzo osobiste środki wyrazu w skrajnie różnorodnych stylach. Obecnie wydaje drugi album projektu JOY POP, który można już usłyszeć w największych polskich rozgłośniach radiowych. Współtworzy Warsaw Improvisers Orchestra, pracuje nad debiutancką płytą projektu Rumianek i rozwija współpracę z bydgoskim multiinstrumentalistą Qbą Janickim oraz z dwoma warszawskimi muzykami – Patrykiem Zakrockim i Pawłem Szamburskim.
 
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Miasta Toruń
Źródło: www.filmogranie.blogspot.com
Daty wydarzeń:

24.9.2016 godz. 20:00

Filmogranie: Koncert Szamburski / Zakrocki / Piosik

Filmogranie: Koncert Szamburski / Zakrocki / Piosik Filmogranie: Koncert Szamburski / Zakrocki / Piosik
Filmogranie!

Filmogranie!

Autor wpisu: Żaneta Sarnecka

Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka
województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń, Poniatowskiego 5/2
sztukacieszuka@gmail.com
http://filmogranie.blogspot.com/

Miejsce wydarzenia
Kulturhauz
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100 Toruń, Poniatowskiego 5/2

Liczba odsłon: 818
19.09.2016