Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kultura do poznania-kultura do tworzenia/Culture to Meet-Culture to Create

Publikacja została przygotowana z okazji 40-lecia Instytutu Kulturoznawstwa w Poznaniu - jednego z najstarszych ośrodków badań i studiów kulturoznawczych w Polsce. Prezentuje historię Instytutu, aktualnie prowadzone badania, profil edukacyjny, działalność studencką - animacyjną, artystyczną, organizacyjną. To, bogato ilustrowany przewodnik po ludziach, wydarzeniach, profilu badawczym i ofercie edukacyjnej poznańskiego kulturoznawstwa.

 

 

 

"Kultura do poznania - kultura do tworzenia" to bogato ilustrowana publikacja, przygotowana z okazji 40-lecia Instytutu Kulturoznawstwa w Poznaniu - jednego z najstarszych i najlepiej rozpoznanych ośrodków badań i studiów kulturoznawczych w Polsce.

Książka jest przewodnikiem po historii Instytutu, wskazuje na jego zakorzenienie w tradycjach polskiej humanistyki, przypomina oryginalny projekt intelektualny (związki z poznańską szkołą metodologiczną, rozwój autorskiej teorii kultury Jerzego Kmity) oraz edukacyjny (powiązanie rzetelniej edukacji humanistycznej z przygotowaniem profesjonalnych praktyków kultury). 

Książka prezentuje także zmiany, aktualne nurty i perspektywy badawcze, rozwijane w IK UAM: badania nad kulturą artystyczną, kulturą gospodarczą, kulturą audiowizualną i mediami, kulturowe studia miejskie, performatykę. W rozdziałach "Ludzie", "Badania", "Edukacja" i "Działania" poznańskie kulturoznawstwo pokazane jest także jako ważny projekt kulturotwórczy: intelektualny, edukacyjny, animacyjny, aktywistyczny.

Publikacja została przygotowana w języku polskim i angielskim.

Źródło: isuu.com

Autor wpisu: Agata Skórzyńska

Marianna Michałowska, Joanna Ostrowska
Wydawnicywo WNS UAM, Fundacja UAM, Instytut Kulturoznawstwa UAM, 2016
Kultura do poznania-kultura do tworzenia
Liczba odsłon: 1032
13.09.2016