Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warszawa. Warsztaty "Jak zaplanować, napisać i zrealizować projekt międzynarodowy"

Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach i doradztwie dotyczącym planowania, pisania i realizowania projektów międzynarodowych. Uczestnicy dowiedzą się też jak i z jakich źródeł można pozyskiwać dofinansowania na realizację ich projektów. Przy pomocy doradców stworzą kompletny projekt w postaci wniosku o dofinansowanie. Warsztaty odbędą się w dniach 23-25 września 2016 w Warszawie.

Celem warsztatów jest przekazanie podstawowej wiedzy i nabycie umiejętności związanych z planowaniem i realizacją partnerskich projektów międzynarodowych oraz pozyskiwaniem na nie dofinansowań.

Kogo zapraszamy? Członków, pracowników, współpracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych, planujących realizację projektów międzynarodowych, z terenu całej Polski.

Ramowy program warsztatów: 1. Dzień 1: Przygotowanie do pracy w projekcie międzynarodowym:

MODUŁ 1. Planowanie projektu: analiza potrzeb klientów i innych interesariuszy organizacji; analiza zasobów (materialnych, organizacyjnych, personalnych) organizacji; określenie problemu do rozwiązania i celów projektu.

MODUŁ 2. Planowanie projektu: Zadania, budżet, harmonogram, zespół, ryzyka, zarządzanie, monitoring i ewaluacja.

MODUŁ 3. Planowanie, inicjowanie i budowania partnerstw i współpracy w projektach międzynarodowych. Wybór partnera/ partnerów do projektu. Rola lidera partnerstwa.

MODUŁ 4. Jak napisać dobrą, spójną i atrakcyjną propozycję projektową w odpowiedzi na konkurs projektów - wskazówki dotyczące opracowywanie wniosku o dofinansowanie.

Dzień 2. Realizacja projektu międzynarodowego.

MODUŁ 5. Skuteczna realizacja partnerskich projektów międzynarodowych. Przygotowanie do pracy w projekcie. Strategia realizacji.

MODUŁ 6. Aspekty formalne zarzadzania projektem: metody, narzędzia, procedury, dokumentacja, sposoby działania.

MODUŁ 7. Organizacja i zarządzanie pracą zespołu w projekcie międzynarodowym: skuteczna komunikacja i przepływ informacji w partnerstwie międzynarodowym; różnice międzykulturowe, konflikt, motywowanie.

MODUŁ 8 Przygotowanie organizacji do podejmowania przedsięwzięć międzynarodowych: rozwój organizacji pozarządowej jako projekt. Strategia rozwoju organizacji.

MODUŁ 9. Formalno-prawne aspekty współpracy partnerskiej; rodzaje partnerstw; korzyści i wyzwania współpracy; umowa partnerska.

Dzień 3. Możliwości dofinansowania międzynarodowych projektów partnerskich.

MODUŁ 10. Możliwości pozyskiwania dofinansowania na realizacje projektów międzynarodowych: m.in. Erasmus+, Kreatywna Europa, Europa dla Obywateli, Fundusz Wyszehradzki.

MODUŁ 11. Możliwości pozyskiwania dofinansowania na realizacje projektów międzynarodowych:, RITA, Programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej, możliwości realizowania działań międzynarodowych w ramach POWER, programy dotacyjne prywatnych organizacji międzynarodowych.

MODUŁ 12. Prezentacja innowacyjnej w skali Polski metody diagnozy problemów społecznych i wypracowywania och rozwiązań: Strukturyzowany Dialog Demokratyczny. Studium przypadku.

Szczegółowy plan warsztatów w załączeniu.

Termin warsztatów: Warszawa, 23 – 25 września 2016 r.

Współorganizatorem warsztatów w Warszawie jest European Monility Center: http://europeanmobilitycenter.org/

Uczestnicy/uczestniczki warsztatów spoza Warszawy mogą otrzymać zwrot kosztów dojazdu na warsztaty.

Inne planowane lokalizacje warsztatów i terminy:
- Poznań (woj. wielkopolskie, planowany termin: 24 – 26 października 2016) 
- Lublin (woj. lubelskie, planowany termin: 28 - 30 października)

Jak się zapisać? Wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: faie@fundacjaaie.eu lub pocztą tradycyjna na adres organizatora. Formularz znajduje się w załączniku do tego ogłoszenia oraz tutaj: www.fundacjaaie.eu

Formularz zgłoszeniowy oraz program warsztatów w załączeniu oraz na: www.fundacjaaie.eu

Pytania? Prosimy pisać: faie@fundacjaaie.eu lub telefonować: 511 551 439 – odpowiemy.

Zapraszamy!

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wiemy czego chcemy. Sieć realizatorów projektów międzynarodowych”, dofinansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Źródło: Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych
Daty wydarzeń:

23.9.2016 - 25.9.2016

Autor wpisu: Aga Dadak

Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych
województwo: śląskie
43-300, Bielsko-Biała, Ul. Ukryta 14
faie@fundacjaaie.eu
www.fundacjaaie.eu

Miejsce wydarzenia
Warszawa
województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Chmielna 73B

Formularz zfłoszeniowy na warsztaty
Program warsztatów
Liczba odsłon: 732
13.09.2016