Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Animacja Kultury IKP UW zaprasza na studia

Stowarzyszenie Katedra Kultury we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego zachęca do udziału w naborze na studia na specjalizacji praktycznej "Animacja Kultury" w roku akademickim 2016/2017. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich zainteresowanych profesjonalną realizacją działań społeczno-kulturalnych, posiadających dyplom licencjata, magistra lub równorzędnego. Rekrutacja odbywa się w terminach: 1-18.09. (pierwsza tura) i 26.09.-3.10. (druga tura).

Dlaczego Animacja Kultury IKP UW?

• Od 20 lat realizujemy ideę nauki animatorów przez praktykę

• Łączymy studia humanistyczne z kształceniem artystycznym i praktyką działań z ludźmi

• W oparciu o sieć międzynarodowych partnerstw, co roku rozbudowujemy nasz program o nowe metody pracy i dostosowujemy do potrzeb studentów

• Nasi studenci odbywają praktyki w wiodących ośrodkach w Danii, Wielkiej Brytanii i Portugalii

Więcej o nas: Animacja Kultury

Stowarzyszenie Katedra Kultury

Stowarzyszenie Katedra Kultury powstało w roku 1997 w środowisku osób związanych z ówczesną Katedrą Kultury UW, dziś Instytutem Kultury Polskiej UW. Stowarzyszenie realizuje projekty animacyjne i artystyczne dla społeczności lokalnych, przeprowadza kreatywne konsultacje angażujące całe społeczności w proces projektowania zmian,zaprasza młodych animatorów kultury i artystów do współpracy, pomagając im w realizacji ich pierwszych autorskich działań. Organizuje konferencje, seminaria i debaty. Od wielu lat kształci animatorów kultury, współorganizując specjalizację „Animacja kultury” w Instytucie Kultury Polskiej UW.

Profil naukowy IKP

Instytut Kultury Polskiej jest częścią Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Kultury Polskiej prowadzą wszechstronne, interdyscyplinarne badania antropologicznokulturowe i historycznokulturowe.

Zróżnicowane badania prowadzone w wielu obszarach kultury łączy szerokie, antropologiczne rozumieniu kultury oraz nacisk na komunikacyjny wymiar praktyk kulturowych. Stąd znaczenie w naszych badaniach mediów kultury, zwłaszcza podstawowych – słowa, widowiska, obrazu, analizowanych w ich różnych modalnościach historycznych i technologicznych. W perspektywie historycznej podstawowym obszarem badań prowadzonych w Instytucie jest kultura polska, ale często widziana w „sąsiedztwie” kultur obcych: innych krajów środkowoeuropejskich, krajów skandynawskich i kultury żydowskiej.

Podejmowane w Instytucie projekty badawcze realizowane są przede wszystkim w formie grantów pozyskanych w konkursach Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki oraz innych instytucji, także międzynarodowych.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Źródło: www.animacjakultury.uw.edu.pl
Daty wydarzeń:

30.8.2016 - 3.10.2016

Animacja Kultury IKP UW zaprasza na studia

Animacja Kultury IKP UW zaprasza na studia

Autor wpisu: Joanna Kocemba

Instytut Kultury Polskiej, Stowarzyszenie Katedra Kultury
województwo: mazowieckie
00-927 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
animacja@uw.edu.pl, 22 55 20 209
www.animacjakultury.uw.edu.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 1616
30.08.2016