Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Szuka i Puka Kultura i Sztuka" – warsztaty decoupage, Głogów Małopolski

Patronat nad przedsięwzięciem objął i wsparcia finansowego udzielił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Zajęcia odbywać się będą w budynku Miejsko Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim oraz w szkołach i w Domach Ludowych lub remizach OSP na terenie gminy Głogów Małopolski. Podczas warsztatów zostaną przeprowadzone cykle zajęć z techniki Decoupage.

Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje prace podczas wystawy artystycznej w sali wystaw MGDK, co przyczyni się do kształtowania wśród mieszkańców gminy i gości odwiedzających MGDK postawy świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Szczegółowy harmonogram Warsztatów plastycznych w technice Decoupage ustalony zostanie i podany do wiadomości na stronie www.mgdk.pl w pierwszej połowie września br.

Źródło: MGDK
Daty wydarzeń:

12.9.2016 - 30.11.2016

Autor wpisu: Dariusz Lewandowski-Socha

Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli
województwo: podkarpackie
36-060 , Głogów Małopolski, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 12
mgdk@mgdk.pl, 178516710
www.mgdk.pl
Liczba odsłon: 592
19.08.2016