Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Szuka i Puka Kultura i Sztuka" - warsztaty tańca klasycznego, Głogów Małopolski

Patronat nad przedsięwzięciem objął i wsparcia finansowego udzielił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajęcia odbywać się będą w budynku Miejsko Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim oraz w szkołach i w Domach Ludowych lub remizach OSP na terenie gminy Głogów Małopolski. Warsztaty tańca klasycznego obejmą poznanie podstawowych kroków (pas) i póz oraz ich doskonalenie poprzez systematyczne powtarzanie.

Po opanowaniu w dostatecznym stopniu określonej liczby kroków i póz dodawane będą kolejne o wyższym stopniu trudności. Zajęcia umożliwiają pracę i doskonalenie się w innych technikach tańca, kształtują piękną sylwetkę, wyrabiają siłę mięśni, uczą koordynacji ruchowej, harmonii i ładu w tańcu. Celem jest kształtowanie u dzieci i młodzieży zainteresowania tańcem klasycznym. Poznanie podstawowy kroków i elementów składowych tańca klasycznego. Wzmacnianie motywacji dzieci do rozwoju swych zainteresowań i uzdolnień. Nauczanie harmonijnego współżycia w grupie, podporządkowania się umownym przepisom, samoopanowania, odpowiedzialności. Rozwijanie indywidualnych zdolności każdego dziecka, jego inicjatywy, aktywności i samodzielności. Doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej, kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Rozwijanie płynności i estetyki ruchu. Kształtowanie ekspresji twórczej oraz postaw moralnych i społecznych: wytrwałości, systematyczności, samodyscypliny, szacunku, prawdomówności, umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji sukcesu i niepowodzeń. Rozwijanie umiejętności prezentowania swoich osiągnięć przed szerszą publicznością.

Dom Kultury organizację swoich zajęć zawsze podporządkowuje lekcjom i zajęciom w szkołach. W związku z powyższym szczegółowy harmonogram Warsztatów Tańca Klasycznego ustalony zostanie i podany do wiadomości na stronie www.mgdk.pl w pierwszej połowie września br.

Źródło: MGDK
Daty wydarzeń:

12.9.2016 - 30.11.2016

Autor wpisu: Dariusz Lewandowski-Socha

Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli
województwo: podkarpackie
36-060, Głogów Małopolski, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 12
mgdk@mgdk.pl, 178516710
www.mgdk.pl
Liczba odsłon: 678
19.08.2016