Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Spotkajmy się na rogu - międzypokoleniowy projekt na Pradze Północ

SPOTKAJMY SIĘ NA ROGU to międzypokoleniowy projekt sąsiedzki na Pradze Północ. Poprzez organizowanie spotkań z mieszkańcami, warsztatów, pikników i śniadań, animacji podwórkowych oraz innych aktywniści, chcemy zachęcać sąsiadów do działań w swojej okolicy i włączania się w lokalne inicjatywy społeczno - kulturalne.

Cel

Działania w projekcie SPOTKAJMY SIĘ NA ROGU skierowane są do mieszkańców Pragi Północ (ze szczególnym uwzględnieniem ulic Stalowej, Strzeleckiej, Konopackiej). W ramach projektu proponujemy organizację spotkań sąsiedzkich oraz innych lokalnych wydarzeń, tak żeby sąsiedzi - starsi i młodzi - mogli wspólnie spędzać czas od śniadania po kolację. 

Chcemy wzmacniać społeczność lokalną i pobudzać aktywność społeczną mieszkańców poprzez rozwijanie miejsc sąsiedzkich i wspieranie oddolnych inicjatyw dla seniorów, rodzin z dziećmi, doroslych, młodzieży i osób z niepełnosprawnościami. 
 

Efekty

PRASKA ŚWIATOTEKA - warszawskie miejsce aktywności lokalnej - wzbogaci swoją ofertę oraz otworzy drzwi na działania społeczno - kulturalne i edukacyjne. Będą odbywać się m.in. zajęcia i warsztaty miedzypokoleniowe, spotkania komputerowe dla seniorów, wieczorki historyczne, rodzinne warsztaty kulinarne i audycje radiowe w RadioPraga.pl. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest darmowy.

Praską Światoteką tworzą osoby, które chcą działać lokalnie i zmieniać swoje otoczenie. Jeśli chcesz dołączyć do nas - prowadzić zajęcia, spotkania i inne wydarzenia rekreacyjno - animacyjne -  PRZYJDŹ i skorzystaj bezpłatnie z przestrzeni!

Dzięki nawiązaniu partnerstw z lokalnymi organizacjami (Towarzystwo Przyjaciół Pragi), aktywistami, knajpkami (Banda Inteligentów, To Się Wytnie)  i instytucjami miejskimi (Centrum Wspierania Rodzin "Ognisko Praga"), projekt ma szansę zainicjować działania, które do tej pory pozostawały w sferze życzeń mieszkańców. Zależy nam na tym, żeby jak największa mieszkańców wzięła udział w otwartych wydarzeniach lokalnych i sąsiedzkich i w rezultacie sama mogła przedsięwziąć inicjatywę lokalną. 


Partnerzy i źródło finansowania

Projekt SPOTKAJMY SIĘ NA ROGU jest realizowany w ramach programu wspierania wspólnot i społeczności lokalnych w latach 2016 - 2017 na obszarze Zintegrowanym Programem Rewitalizacji, przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Pragi, Centrum Wspierania Rodzin Ognisko Praga i Fundacją Miejsce Kreatywne. Projekt finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy.

KONTAKT I WSPÓŁPRACA: 

Dominika Sokołowska, koordynatorka projektu, tel: 500153638, e-mail: swiatoteka@serduszko.org.pl.

Źródło: www.facebook.com/swiatoteka

Autor wpisu: DS

Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
03-420 Warszawa, ul. Szwedzka 6 lok. 82
swiatoteka@serduszko.org.pl, 500153638
www.serduszko.org.pl
Liczba odsłon: 643
24.08.2016