Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

24. Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego

24. Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego to kompleksowe wydarzenie poświęcone filmowi animowanemu, na które składają się warsztaty animacji poklatkowej, projekcje filmowe, warsztaty projektowania gier komputerowych, wystawa i inne wydarzenia towarzyszące związane z polską i światową animacją. W ramach LAF-WFA codziennie odbiorcy mogą uczestniczyć w plenerowych projekcjach filmów dla najmłodszych oraz dla dorosłych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegółowy repertuar dostępny na stronie.

Cel
Legnicka Akademia Filmowa to wyjątkowe wydarzenie nie tylko w życiu kulturalnym Legnicy. Od 23 lat impreza przyciąga uczestników zainteresowanych filmem animowanym z całej Polski oraz z zagranicy.

Jest to kompleksowa i złożona z wielu elementów propozycja, na którą składają się warsztaty, projekcje, wykłady, wystawa, performans wyprodukowany i premierowo prezentowany w czasie LAFWFA oraz festiwalowy pokaz powstałych na warsztatach animacji.

Działania te dotyczą najważniejszych twórców polskiej i światowej animacji i przeznaczone są dla różnych gryp odbiorców dorosłych, młodzieży i dla dzieci i odbywają się w różnych przestrzeniach miasta. Używając rozmaitych technik animacji poklatkowej oraz komputerowej młodzież, dzieci a także dorośli, pod okiem wybitnych specjalistów tworzą własne filmy animowane. Filmy prezentowane na koniec LAFWFA na Gali Festiwalowej oceniają znani teoretycy i krytycy filmowi.

Głównym celem projektu jest wspieranie i propagowanie filmu animowanego i edukacji z nim związanej.

Metody
Program Legnickiej Akademii Filmowej jest bardzo zróżnicowany. Oferuje pełen pakiet zajęć praktycznych i teoretycznych. Ideą warsztatów jest indywidualna autorska realizacja własnego filmu, ale jednocześnie uczestniczenie we wszystkim co dzieje się wokoło i umożliwienie kontaktu z filmem animowanym mieszkańcom miasta Legnicy, nie biorącym udziału w warsztatach. Tak więc na 24. LAF skłądają się zajęcia warsztatowe, projekcje i wykłady, wystawa, performans wyprodukowany i premierowo prezentowany w czasie LAFu oraz festiwalowy pokaz powstałych na warsztatach animacji, Gala Festiwalowa.

W ramach tegorocznej edycji pojawił się nowy, innowacyjny w stosunku do wcześniejszych pomysł. 17 sierpnia 2016 w Legnicy obchodzona będzie 200 rocznica urodzin Benjamina Bilsego, dyrygenta i kompozytora, popularyzatora muzyki symfonicznej, doskonale znanego w całej Europie. Bilse był założycielem jednej z najsłynniejszych orkiestr świata – Berliner Philharmoniker i przez co stał się wybitnym ambasadorem Legnicy. W związku z tą rocznicą planowane jest poświęcenie kompozytorowi szczególnej uwagi w czasie najważniejszych wydarzeń kulturalno artystycznych w Legnicy. Dlatego też szczególną innowacją w stosunku do poprzednich edycji Legnickiej Akademii Filmowej tego wydarzenia są warsztaty animacji komputerowej dla najmłodszych, prowadzone w programie SCRATCH. Zajęcia te zmierzają do stworzenia gry opowiadającej historię życia i twórczości Benjamina Bilsego.

Partnerzy
Partnerem projektu jest Legnickie Towarzystwo Społeczno Kulturalne.

Mecenasem 24. LAF-WFA jest Tauron Dystrybucja S.A.

Sponsorem 24. LAF-WFA jest DRB Centrum Odszkodowań

Filmowe Śniadania na Dziedzińcu zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego

24. Legnicką Akademię Filmową - Warsztaty Filmu Animowanego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kontakt

+48 501 504 120
lafwfa2016@wp.pl
http://laf.art.pl

 

 

 

 

Daty wydarzeń:

10.8.2016 - 20.8.2016

24. Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego

24. Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego 24. Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego 24. Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego

Autor wpisu: 24. LAF-WFA

Legnickie Centrum Kultury
województwo: dolnośląskie
59-220 Legnica, Chojnowska 2
501504120
www.laf.art.pl
Liczba odsłon: 844
19.08.2016