Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Nowy nabór do programu "mikrogranTy"

LOKALNI AKTYWATORZY POSZUKIWANI!

W sierpniu kolejna okazja na pieniądze na kulturalne działania w mieście. INKU Szczeciński Inkubator Kultury ogłasza ostatni w tym roku nabór do programu mikrogranTY. Poszukiwani są wszyscy z pomysłami na kulturalne działania z sąsiadami.

W tym roku INKU Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza mieszkańców Szczecina i okolic do zgłaszania pomysłów na wykorzystanie przestrzeni nieoczywistych do stworzenia oddolnych, jednodniowych instytucji kultury. Udział mogą wziąć wszyscy, którzy we współpracy z lokalną społecznością czy wspólnotą mieszkaniową przeobrażą kamienicę, blok, dom wielorodzinny w otwartą na wszystkich przestrzeń kultury. Lub, tak jak Dobre Praktyki, które właśnie zrealizowały inicjatywę w ramach programu mikrogranTY, zmieniając wygląd i wykorzystanie frontu sklepu szczecińskiej modystki, zachęcą do debaty na temat reklamy w przestrzeni miejskiej.

Chodzi nam przede wszystkim o nieszablonowe podejście do tematu – jeśli film, to nie w kinie, jeśli koncert, to nie na scenie. Szukamy wariatów, ryzykantów, ale takich, którzy pociągną za sobą społeczność.

Do tej pory w ramach programu mikrogranTY odbyły się imieniny ulicy Storrady zorganizowane przez Klub Storrady, zaś na terenie Gocławia, Golęcina i Pomorzan – wydarzenie pn. O NAS U NAS, czyli akcja dzielenie się dobrym słowem. Kolejną zrealizowaną inicjatywą były Dobre Praktyki, która zajmowała się tematem estetyki reklam w mieście.

Ostatni w tym roku nabór pomysłów na projekty w ramach programu mikrogranTY potrwa od 1 do 31 sierpnia. Wszystkie szczegóły można znaleźć poniżej.

Nie ukrywamy, że najwyżej punktowane będą te pomysły, które realnie angażują społeczność lokalną. Zależy nam na prawdziwej współpracy, nie liczbach na papierze.

Do zgarnięcia jest 2000 zł brutto na inicjatywę planowaną do realizacji w okresie od 10 września 2016 do 15 października 2016. Ogłoszenie wyników naboru nastąpi 5 września 2016 r. na stronie INKU.

Głównym celem programu jest wsparcie przez INKU Szczeciński Inkubator Kultury inicjatyw społeczno-kulturalnych i społeczno-artystycznych o charakterze niekomercyjnym oraz włączającym i angażującym społeczność lokalną, „umiejscowionych” w przestrzeni półpublicznej lub prywatnej miasta*.

Pomysły mogą składać organizacje pozarządowe oraz – uwaga! – grupy nieformalne, czyli trzy pełnoletnie osoby chcące wspólnie realizować działania.

Informacji udziela koordynatorka programu mikrogranTY, Kinga Rabińska (krabinska@mediadizajn.pl, tel. 91 424 04 64).

DALSZE INFORMACJE O PROGRAMIE mikrogranTY:

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ? O wsparcie ubiegać się mogą organizacje pozarządowe (zgodnie z definicją zawartą w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r., Nr 234, poz.1536 z późn. zm.)) oraz grupy nieformalne, czyli grupy składające się z minimum trzech pełnoletnich osób, wspólnie realizujących lub chcących realizować działania w sferze pożytku publicznego a nie posiadających osobowości prawnej.

CO FINANSUJEMY Wsparciem objęte będą inicjatywy:

  • społeczno-kulturalne lub społeczno-artystyczne,
  • o charakterze włączającym i angażującym społeczność lokalną (np. mieszkańców osiedla, wspólnotę mieszkaniową itp.),
  • „umiejscowione” we przestrzeni prywatnej lub półpublicznej*,
  • realizowane na terenie Szczecina.

 

UWAGA! Wsparcie nie może obejmować kosztów osobowych, ani przedmiotów, które nie zostaną wykorzystane przy realizacji inicjatywy. Nie finansujemy także wynagrodzenia dla pomysłodawcy i/lub koordynatora inicjatywy. Co ważne, wsparcie nie może obejmować kosztów poniesionych przy zakupie alkoholu, papierosów czy substancji psychoaktywnych. *przez przestrzeń prywatną lub półpubliczną rozumiemy przestrzeń "z ograniczeniami", zwykle niedostępną lub dostępną dla niedużej grupy ludzi, np. podwórka w kamienicach, nieczynne fabryki, mieszkania prywatne itp.

Szczegóły w Regulaminie DO POBRANIA na stronie organizatora.

FAQ

1. Czy na etapie składania wniosku powinniśmy dodać załączniki do formularza inicjatywy? Nie, na etapie naboru należy przesłać na adres: krabinska@mediadizajn.pl jedynie wypełniony w wersji elektronicznej formularz inicjatywy [DO POBRANIA PONIŻEJ] - prosimy nie załączać żadnych dodatkowych załączników! W tytule maila należy wpisać: mikrogranty-wniosek.

2. Czy formularz inicjatywy należy podpisać, zeskanować i wysłać e-mailem na etapie naboru? Na etapie naboru prosimy jedynie wypełnić formularz elektronicznie [w Wordzie] i wysłać na adres: krabinska@mediadizajn.pl. Nie należy go podpisywać ani skanować.

3. Czy jako osoba prywatna mogę złożyć swój pomysł na inicjatywę? Nie, w programie mikrogranTY mogą startować organizacje pozarządowe (także stowarzyszenia zwykłe) oraz grupy nieformalne - osoby prywatne nie mają możliwości występować indywidualnie.

4. Jakie pomysły będą najwyżej punktowane? Zależy nam na działaniach społeczno-artystycznych i społeczno-kulturalnych angażujących lokalne społeczności, przemyślanych, mających na celu odpowiedź na realne potrzeby odbiorców. Wyjdźcie poza mury, rzeczywiście zaangażujcie ludzi spoza Waszej grupy roboczej i zaplanujcie coś niestandardowego, a możecie liczyć na naszą uwagę :) Ważne, by Wasza inicjatywa odbywała się w przestrzeni półpublicznej lub prywatnej - w tym roku stawiamy na nieoczywiste miejsca "skradzione" na działania kulturalne.

5. Czy mogę ubiegać się o dodatkowe środki z innych źródeł finansowania na tę samą inicjatywę? Na inicjatywę - tak. Na przedmiot oferty przygotowanej do programu mikrogranTY - nie. Innymi słowy jeśli Wasz pomysł zakłada np. zorganizowanie poetyckiego slamu i musicie z tej okazji wynająć salę, możecie to wpisać w budżet w ramach programu mikrogranTY. W takim przypadku jednak kosztów tego samego wynajmu nie możecie uwzględniać w kosztach projektu składanego np. do Urzędu Miasta. Ale jeśli w ramach tego samego działania oprócz wynajęcia sali (które sfinansujemy w ramach programu mikrogranTY) musicie jeszcze wynająć np. leżaki i nie jest to uwzględnione w tym budżecie, możecie o te środki starać się z innych źródeł.

6. Jeśli udało nam się pozyskać dodatkowe środki, czy powinniśmy wykazywać to w budżecie w formularzu inicjatywy? Nie, w formularzu inicjatywy składanym w ramach naboru do programu mikrogranTY należy uwzględnić jedynie koszt inicjatywy lub jej części, planowanej do realizacji w ramach programu - bez wkładu własnego nie- i finansowego. Należy również pamiętać, że maksymalny poziom wsparcia to 2000 zł (w związku z czym budżet inicjatywy nie może przekroczyć tej kwoty).

W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy (krabinska@mediadizajn.pl) lub telefoniczny (91 424 04 64). PRZYSTAŃ (w) INKU!

Źródło: NOWY NABÓR DO PROGRAMU mikrogranTY!
NOWY NABÓR DO PROGRAMU mikrogranTy

NOWY NABÓR DO PROGRAMU mikrogranTy

Autor wpisu: Marta Wylegała

województwo: zachodniopomorskie

biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl, 91 424 04 64
http://inkubatorkultury.szczecin.pl/
Liczba odsłon: 3583
08.08.2016