Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Filmogranie! Sierpniowe warsztaty

Zapraszamy na cykl warsztatów, realizowanych w ramach działania Filmogranie!

 

 W sierpniu zrealizujemy cykl warsztatów, badających relacje audio-video w filmie oraz kwestie związane z optyką i fotografią, światłoczułością. Powstaną unikatowe narzędzia filmowe i dźwiękotwórcze.


Filmogranie! to transdyscyplinarny projekt edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu TOFIFEST. Filmogranie! łączy działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku, edycji obrazu z formami akcji artystycznych i praktyk fotograficznych. Projekt upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym.

Zajęcia odbywają się w toruńskim Domukultury! na Bydgoskim Przedmieściu, przy ul. Sienkiewicza 11/2, w każdy sierpniowy poniedziałek w godzinach 12:00-15:00.

Prowadzenie warsztatów: Rafał Kołacki, Sandra Wilczyńska.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Toruń.

Źródło: Sztuka cię szuka

Autor wpisu: Żaneta Sarnecka

województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń, Sienkiewicza 11/2
sztukacieszuka@gmail.com
www.sztukacieszuka.com
Liczba odsłon: 548
05.08.2016

Zobacz także:

SOFA – SCHOOL OF FILM AGENTS / 27 sierpnia – 1 września 2017 r.

Od pomysłu do filmu długa droga, a jeszcze dłuższa do publiczności. Kto ją przemierza? Reżyserzy, scenarzyści, producenci, aktorzy, dźwiękowcy i wielu innych. Ale jak to się dzieje, że praca ich jest w ogóle możliwa i że film dociera nie tylko na wielkie festiwale, ale, co najważniejsze, do widza? To specjalność uczestników SOFA!

 

Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji

Projekt "Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji" jest realizowanyw Orońsku i Wierzbicy przez doświadczonych edukatorów oraz absolwentów uczelni artystycznych posiadających dorobek pedagogiczny i doświadczenie w pracy ze środowiskami objętymi wykluczeniem społeczno materialnym. Zajęcia prowadzone są w oparciu o aktywizujące uczestników metody warsztatowe oraz wykłady teoretyczne, których hasłem przewodnim jest bunt w sztuce współczesnej. Projekt jest realizowany przy wsparciu dwóch instytucji partnerskich: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!