Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

ReStart - Łańcuch Sztuki. Kontynuacja

ReStart - Łańcuch Sztuki. Kontynuacja to działania adresowane do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i liceów. Młodzi, w nowej odsłonie programu, będą pracowali jako „Grupa Szybkiego Reagowania” na zdarzenia aktualne społecznie, będące swoistą odpowiedzią na poszczególne teksty dramatyczne prezentowane w Teatrze Fredry i pod okiem artystów i pedagoga teatru przygotują zdarzenia performatywne, akcje ambientowe i działania improwizowane w przestrzeni miasta. Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny. A do uczestnictwa w nim zapraszamy młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym deklarującą udział w czytaniu performatywnym i całym cyklu warsztatów.

Cel 

ReStart – Łańcuch Sztuki. Kontynuacja" to edukacyjno-artystyczny projekt. To już jego druga edycja dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr Fredry Gniezno zaprasza młodzież do udziału w projekcie i przekonuje, że teatr jest dla każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń i posiadanej wiedzy.
 

Metody
Grupa pod okiem artystów, psychologa i pedagoga teatru przygotuje tym razem zdarzenia performatywne, akcje ambientowe, działania improwizowane w przestrzeni miasta. Dzięki spotkaniom z uznanymi twórcami teatralnymi, młodzi ludzie wyposażeni zostaną w narzędzia do powyższych działań, a otwarta formuła warsztatów, pozwoli uczestniczyć w nich osobom wcześniej niebiorącym udziału w naszych projektach.

Pierwsze spotkanie poświęcone zostało imigrantom. Punkt wyjścia do rozważań stanowił dramat Sylvain’a Levey’ego „Tyle o Alicji” w tłumaczeniu i reżyserii Łukasza Gajdzisa. Projekt rozpocznie się 13 maja 2016 r. o godz. 17.00 czytaniem performatywnym tego tekstu, którego bohaterka, trzynastoletnia Alicja, wydaje się znacznie różnić od nastolatek w jej wieku. Jej rodzice-uchodźcy polityczni, chilijczycy, mają śmieszny ak¬cent i często w poszukiwaniu pracy zmieniają miejsca zamieszkania. Nomadzi, wygnańcy… Alicja, jak każda nastolatka, pragnie normalnego życia - chce mieć przyjaciół i dobrze się bawić. Poprzez wspomnienia naznaczone lękiem, nadziejami i radością zabiera nas w świat podróży bez powrotów.

Od 13 do 15 maja odbyły się spotkania z wybitną scenografką Barbarą Hanicką, a 30 maja – 1 czerwca na warsztaty, które poprowadził pedagog teatru.

Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny. A do uczestnictwa w nim Teatr Fredry zaprasza młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym deklarującą udział w czytaniu performatywnym i całym cyklu warsztatów.

Źródło: teatr im. A. Fredry w Gnieźnie
Daty wydarzeń:

12.5.2016 godz. 22:00 - 14.5.2016 godz. 22:00

Autor wpisu: Sandra Konieczka

Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie
województwo: wielkopolskie, powiat: gnieźnieński
62-200, Gniezno, ul. Mickieiwcza 9
konieczka@teatr.gniezno.pl

Miejsce wydarzenia
Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie
województwo: wielkopolskie
62-200, Mickiewicza 9

ReStart - Łańcuch Sztuki. Kontynuacja
Liczba odsłon: 684
24.08.2016