Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty Video DSLR - film reklamowy, powiat cieszyński

Czy marzyłeś o tym, by zrealizować profesjonalny film reklamowy? Stworzyć własną kampanię społeczną lub reklamową. Przyjdź do nas na 6-dniowe warsztaty filmowe, które odbędą się w sierpniu 2016 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty filmowe, których efektem będą krótkie filmy reklamowe, utrzymane będą w konwencji teledysku. Zajęcia podzielimy na trzy 2-dniowe spotkania. Pracować będziemy w grupach 3-osobowych. Ze względu na wymagania sprzętowe część prac będzie ustalana z uczestnikami warsztatów indywidualnie w grupach. Prowadzącemu będą towarzyszyć asystenci techniczni pomagający w warsztatach. Dokładny harmonogram realizacji zdjęć w terenie z poszczególnymi grupami będzie ustalony po spotkaniu ogólnym. Każdy film będzie miał około 2 minut i będzie zmontowany do muzyki specjalnie zamówionej na potrzeby projektu. Montaż do muzyki wymusza dostosowanie cięć do pewnego rytmu, co daje bardzo dobre, dynamiczne efekty.

Grupa wiekowa: 15-50 lat, limit miejsc 12 osób

 

Warsztaty poprowadzi Wojciech Królikowski – absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wcześniej ukończył filmoznawstwo na Wydziale Filologicznym UŚ, współpracuje z TVP Katowice; autor kilkudziesięciu reportaży, filmów dokumentalnych, programów publicystycznych, reportaży radiowych. Nagrody: Wyróżnienie specjalne w kategorii dokument historyczny na 49 Chicago TV Awards za film dokumentalny „W oku Boga”, Nominacja do finału XVI Konkursu Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2013, Grand Prix za reportaż dokumentalny „Bomba w torcie” (2011). Realizator licznych dokumentów dla TVP Historia i dla 2 programu TVP.

Zapraszamy! Zapisy trwają. Liczba miejsc ograniczona!

Szkolenie z zakresu realizacji spotu reklamowego i filmu promocyjnego obejmuje wykład na temat pracy nad scenariuszem, realizacją i montażem filmu promocyjnego, pokaz wyselekcjonowanych filmów promocyjnych, spotów, kampanii reklamowych.

Dzięki tym warsztatom uczestnicy:

 • nauczą się jak zrealizować film prawie za darmo,
 • dowiedzą się jak zaangażować i zachęcić innych do aktywnego udziału w realizowanym filmie,
 • zrozumieją na czym naprawdę opiera się skuteczność filmu promocyjno-reklamowego.

 

Cele warsztatów:

 • uwrażliwienie uczestników na potrzeby i wartości odbiorcy filmu promocyjnego,
 • przekazanie wiedzy na temat różnych form filmu promocyjnego,
 • kształtowanie umiejętności tworzenia tekstów reklamowych,
 • zaznajomienie się z konstrukcją filmu promocyjnego,
 • nabycie wiedzy z zakresu pisania scenariusza i scenopisu filmu promocyjnego,
 • rozwój umiejętności kreatywnego tworzenia scenariusza filmu promocyjnego,

 

Metody pracy

Wszystkie zajęcia poprowadzone zostaną z wykorzystaniem interaktywnych form pracy, angażujących uczestników do udziału. Będą to: wykład interaktywny, dyskusja, praca w małych grupach, pisanie scenariusza, pisanie scenopisu, analiza filmów promocyjnych, burza mózgów, praca z tekstem perswazyjnym, warsztat realizatora.

Ramowy program warsztatów:

 • charakterystyka odbiorcy filmu promocyjnego,
 • język perswazji stosowany w filmach reklamowych i promocyjnych (ćwiczenia),
 • struktura filmu promocyjnego (ćwiczenia),
 • analiza przykładowych filmów reklamowych i promocyjnych (ćwiczenia),
 • wiedza z zakresy pisania scenariusza (ćwiczenia),
 • wiedza z zakresu pisania scenopisu (ćwiczenia),
 • realizacja filmu promocyjno-reklamowego (praktyczny warsztat).

 

Ostateczna treść wszystkich szkoleń zostanie dostosowana do potrzeb ich uczestników. Dlatego mogą się trochę różnić pod względem dokładnego przebiegu oraz zastosowanych ćwiczeń. Wszystkie będą jednak obejmowały przedstawione w tym programie zagadnienia.

Dla uczestników warsztatów zostały przewidziane przerwy na lunch.

Zapisy: centrumkossak@gmail.com, tel. +48 33 851 03 51

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Źródło: www.dworkossakow.pl
Daty wydarzeń:

26.7.2016 - 8.8.2016

Autor wpisu: Monika Serafin

Fundacja im. Zofii Kossak
43-436, Górki Wielkie, Stary Dwór 4
centrumkossak@gmail.com, 338510351
www.dworkossakow.pl

Miejsce wydarzenia
Centrum Kultury i Sztuki
województwo: śląskie
43-436 Górki Wielkie, Stary Dwór 4

Liczba odsłon: 510
22.07.2016

Zobacz także:

SOFA – SCHOOL OF FILM AGENTS / 27 sierpnia – 1 września 2017 r.

Od pomysłu do filmu długa droga, a jeszcze dłuższa do publiczności. Kto ją przemierza? Reżyserzy, scenarzyści, producenci, aktorzy, dźwiękowcy i wielu innych. Ale jak to się dzieje, że praca ich jest w ogóle możliwa i że film dociera nie tylko na wielkie festiwale, ale, co najważniejsze, do widza? To specjalność uczestników SOFA!

 

Seminarium dla studentów i wolontariuszy z Polski, Niemiec i Bałkanów Zachodnich

Akademia Europejska Fundacji „Krzyżowa” zaprasza studentów i wolontariuszy zainteresowanych tematami pojednania, polsko-niemieckich relacji i kultury pamięci na seminarium „Pojednanie i pamięć”, współfinansowane przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, które odbędzie się w Krzyżowej i we Wrocławiu w dniach 9-13.10.2017 r.

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!