Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Bezpieczna e-szkoła VI

Głównym zadaniem projektu „Bezpieczna e-szkoła” jest aktywizacja młodych ludzi do podejmowania inicjatyw kulturalnych na rzecz ich lokalnej społeczności, poprzez podniesienie ich kompetencji w zakresie świadomego, bezpiecznego, krytycznego i twórczego korzystania z medium, jakim jest Internet.

Cel

„Bezpieczna e-szkoła” jest również programem wsparcia rodziców, wychowawców i nauczycieli w tak trudnym procesie, jakim jest wychowanie i kształcenie pokolenia dzieci i młodzieży, które urodziły się w czasach wszechobecnych technologii komunikacyjno-informatycznych.

Do udziału w projekcie zaprosimy:

  • wolontariuszy - którzy pełnić będą rolę koordynatorów grup młodzieżowych;
  • nauczycieli - którzy będą mogli wziąć udział w szkoleniu "Narzędzia online w pracy edukatora;
  • szkoły, domy kultury, świetlice środowiskowe, czy filie bibliotek. W okresie od sierpnia do września 2016 r. do projektu zostanie zakwalifikowanych JEDYNIE 12 grup z Lublina. W każdej placówce zostanie przeszkolonych 25-30. uczniów, których zadaniem będzie realizacja własnego działania pod okiem nauczyciela oraz wolontariusza z ramienia Fundacji.
     

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Metody

Młodzież weźmie udział w:
- 4. godzinnym warsztacie tematycznym (bezpieczeństwo w internecie lub prawo w sieci);
- 3. godzinnym warsztacie z zarządzania projektem;
- przygotowaniu i realizacji własnego działania;
- 2. godzinnym warsztacie z tworzenia multimedialnych prezentacji (możliwym do realizacji na godzinach informatyki/zajęć komputerowych).

Źródło finansowania

Projekt „Bezpieczna e-szkoła” zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Więcej informacji:
Monika Czapka
e-mail: monika.czapka@5medium.org

Bezpieczna e-szkoła VI
Autor zdjęć: fot. Marcin Butryn

Bezpieczna e-szkoła VI Bezpieczna e-szkoła VI Bezpieczna e-szkoła VI

Autor wpisu: Monika Czapka

Fundacja „5Medium"
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin
20-448 Lublin, ul. Broniewskiego 11
monika.czapka@5medium.org
www.5medium.org
Liczba odsłon: 677
27.07.2016

Zobacz także:

Seminarium dla studentów i wolontariuszy z Polski, Niemiec i Bałkanów Zachodnich

Akademia Europejska Fundacji „Krzyżowa” zaprasza studentów i wolontariuszy zainteresowanych tematami pojednania, polsko-niemieckich relacji i kultury pamięci na seminarium „Pojednanie i pamięć”, współfinansowane przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, które odbędzie się w Krzyżowej i we Wrocławiu w dniach 9-13.10.2017 r.

7 dni warsztatów aktorskich Akademii Sztuki i Kultury!

Akademia Sztuki i Kultury z Warszawy organizuje letnie warsztaty aktorskie w W-arte! Siedem dni intensywnego działania aktorskiego!
Praca nad świadomością ciała - pewnością siebie - otwarciem głosu - elastyczną wyobraźnią. Spotkanie z wyjątkowymi, kreatywnymi ludźmi. Kameralna grupa, indywidualne, wyważone podejście do każdego uczestnika.

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!