Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Senior w instytucji kultury - instytucja kultury dla seniora

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Odbiorcy instytucji kultury, tym razem pt. „Senior w instytucji kultury – instytucja kultury dla seniora”. Seminarium odbędzie 20 października br. w Bramie Poznania w godz. 10.00–15.00 (ul. Gdańska 2, Poznań). Program wydarzenia łączy w sobie komponenty teoretyczne i praktyczne. Szczególnie zapraszamy pracowników instytucji kultury, centrów inicjatyw i aktywności senioralnych, pracowników akademickich i osoby zajmujące się na co dzień tematyką edukacji osób starszych. 

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT serdecznie zaprasza na bezpłatne seminarium pt. „Senior w instytucji kultury – instytucja kultury dla seniora”, które odbędzie 20 października br. w Bramie Poznania w godz. 10.00–15.00 (ul. Gdańska 2, Poznań).

W Bramie Poznania, pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, pracujemy wytrwale nad tym, by zasłużyć na zaszczytne miano instytucji przyjaznej seniorkom i seniorom. Staramy się, by oferta programowa, ekspozycja, a także sam budynek dawały im poczucie komfortu i bezpieczeństwa, satysfakcjonującą więź z ludźmi oraz poczucie zadowolenia. Swoimi doświadczeniami chcielibyśmy podzielić się ze wszystkimi zainteresowanymi tematyką wzajemnych relacji pomiędzy odbiorcą senioralnym a instytucją kultury.

Podczas seminarium postaramy się poszukać odpowiedzi na m.in. następujące pytania:

  • Kim jest współczesny senior i seniorka?
  • W jaki sposób seniorzy spędzają czas wolny i czy chętnie zaglądają do instytucji kultury?
  • Jaką rolę pełnią instytucje kultury w zaspokajaniu potrzeb edukacyjnych seniorów?
  • Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę organizując spotkania dla seniorów?
  • Jakimi narzędziami się posłużyć, by „zbliżyć” i zaangażować seniorów do współtworzenia instytucji kultury?

Istotnym elementem seminarium będzie praktyczna prezentacja stosowanych w Bramie Poznania rozwiązań edukacyjnych dla seniorek i seniorów, a także możliwość wzięcia udziału w warsztacie kreatywnym, zwiedzaniu ekspozycji lub Ostrowa Tumskiego ścieżką tematyczną przygotowaną z myślą o potrzebach osób starszych.

Informacje praktyczne o seminarium

  • Koszt: bezpłatne
  • Adresat: pracownicy instytucji kultury, centrów inicjatyw senioralnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracownicy akademiccy, osoby zajmujące się na co dzień tematyką edukacji seniorek i seniorów
  • Rezerwacja: wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy można przekazać mailowo: edukacja@bramapoznania.pl lub osobiście: Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Punkt Informacji w Holu Głównym
  • Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń
  • Więcej informacji: bramapoznania.pl
Źródło: www.bramapoznania.pl
Daty wydarzeń:

20.10.2016 godz. 10:00 - 15:00

Autor wpisu: Anna Mieszała

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT
województwo: wielkopolskie
61-123, ul. Gdańska 2
centrum@trakt.poznan.pl, 61 647 7606
www.BramaPoznania.pl

Miejsce wydarzenia
Brama Poznania
województwo: wielkopolskie
61-123, Gdańska 2

Liczba odsłon: 547
18.07.2016

Zobacz także:

OKNO

Czy mieszkańcy Ursynowa mogą sami przygotować wystawę o sobie?

O czym ona powinna być? Jak ją zrealizować? Na te pytania szuka odpowiedzi autor projektu Okno Janusz Byszewski, który realizowany jest od początku tego roku z różnymi grupami mieszkańców Ursynowa.

Czy powstanie zapis socjologiczny (portret mieszkańców małego fragmentu dużej dzielnicy) czy badanie antropologiczne tej społeczności, czy wypracowana zostanie nowa metoda pracy animacyjnej czy budowania wystawy? A może każda z tych perspektyw jest ważna? To wkrótce się okaże.

Seminarium dla studentów i wolontariuszy z Polski, Niemiec i Bałkanów Zachodnich

Akademia Europejska Fundacji „Krzyżowa” zaprasza studentów i wolontariuszy zainteresowanych tematami pojednania, polsko-niemieckich relacji i kultury pamięci na seminarium „Pojednanie i pamięć”, współfinansowane przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, które odbędzie się w Krzyżowej i we Wrocławiu w dniach 9-13.10.2017 r.

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.