Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

"Kto Ty jesteś...?" Głuszyczanin

Spektakl "Charlie Pomywaczem" i warsztat teatralny zainaugurowały projekt „Kto Ty jesteś…?” w Głuszycy. Celem działań jest tworzenie podczas warsztatów, wraz z mieszkańcami, autorskich spektakli na bazie wspomnień najstarszych mieszkańców danej społeczności. Projekt realizuje Stowarzyszenie „Artyści Na Bruku” dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Kto Ty jesteś...?" to projekt edukacyjny oparty na teatrze, którego adresatami są przedstawiciele wszystkich pokoleń i środowisk społecznych. Realizowane działania wykorzystują interdyscyplinarne formy warsztatowe, happeningi i spektakle a ich misją jest dotarcie do miejsc oddalonych od dóbr kultury i zbudowanie spektakli o każdym z miejsc i ich mieszkańcach (z ich udziałem).
Cechą szczególną projektu jest tworzenie podczas warsztatów teatralnych wraz z mieszkańcami małych społeczności autorskich spektakli budujących i wzmacniających ich tożsamość kulturową na bazie wspomnień najstarszych mieszkańców danej społeczności oraz na podstawie przekazów historycznych.

Warsztaty Teatralne

Warsztaty poprzez przemyślany proces edukacyjny i twórczy wprowadzą uczestników projektu w arkana „sztuki aktorskiej”. Program pracy obejmie: zabawy teatralne i interaktywne, sztukę improwizacji, intensywny trening interpersonalny, podstawy treningu i rozgrzewki aktorskiej, podstawy pantomimy, elementarne zadania aktorskie, dykcję i emisję głosu, pracę nad tekstem, różne formy teatralne; elementy psychodramy, socjodramy m.in. metoda Augusta Boali. Podczas wywiadów dotyczących miejscowości beneficjentów i ich życiorysów związanych z tą miejscowością zebrane zostaną materiały na podstawie których powstanie scenariusz o konkretnej miejscowości (w tym wypadku Głuszycy).

Odsłony projektu w Głuszycy:

Spektakl "Charlie Pomywaczem" - 25.06.2016r godz. 18.00

Warsztaty Teatralne - 4,5,11,12.07.2016 godz. 10.00

Warsztaty Reporterskie - 5,11,12.07.2016 godz. 14.00

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

5.7.2016 - 12.7.2016

Autor wpisu: Katarzyna Biszko

Stowarzyszenie „Artyści Na Bruku"
50-227, Wrocław, ul. Kleczkowska 9/1
info@teatrnabruku.pl, 603 865 659
www.teatrnabruku.pl

Miejsce wydarzenia
Centrum Kultury - MBP
województwo: dolnośląskie
Głuszyca, Grunwaldzka 26

Liczba odsłon: 713
17.07.2016