Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Turniej Muzyków Prawdziwych- trwa rekrutacja

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza muzyków ludowych i twórców inspirujących się muzyką tradycyjną do udziału w drugim Turnieju Muzyków Prawdziwych. Zgłoszenia do 22 lipca 2016 r.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza na Turniej Muzyków Prawdziwych, który rozegra się w dniach 1-4 września 2016 r.

Turniej Muzyków Prawdziwych to konfrontacja i zarazem spotkanie muzyków tradycyjnych, jak również muzyków inspirujących się tradycyjną kulturą muzyczną.W szranki staną muzycy ludowi różnych regionów oraz wykonawcy interpretujący muzykę tradycyjną, od rekonstrukcji, przez folk, jazz aż po muzykę eksperymentalną.

Turniej rozegra się w czterech kategoriach:

I soliści instrumentaliści,
II soliści wokaliści,
III zespoły instrumentalne i wokalno- instrumentalne (do 6 osób),
IV zespoły śpiewacze (do 6 osób).

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 2-3 września 2016 roku w sali kameralnej. Wykonawcy zaprezentują dwa utwory. Jeden przygotowany wcześniej utwór z podaniem źródła oraz drugi utwór będący interpretacją wątku tematycznego, ściśle związanego z kulturą ludową, odwołującego się do roku kalendarzowego i obrzędowego. Laureaci zaprezentują się 4 września 2016r. w trakcie koncertu finałowego w sali symfonicznej.

W każdej z kategorii przyznane zostaną nagrody finansowe. Pula nagród wynosi ponad 20.000 złotych.
W programie Turnieju, oprócz części konkursowej oraz koncertów, znajdą się liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. zabawa taneczna Dom Tańca, warsztaty i pokazy filmowe.

ZGŁOŚ SIĘ
Aby zgłosić się do Turnieju wystarczy do 22 lipca 2016 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
http://turniej.filharmonia.szczecin.pl/

Zapraszamy amatorów i profesjonalistów do rozegrania najlepszych wykonań muzyki tradycyjnej. Niech biały gmach Filharmonii ponownie wypełni paleta barw muzyki tradycyjnej!
Zapraszamy na Turniej Muzyków Prawdziwych!

Biuro Turnieju
turniej@filharmonia.szczecin.pl
tel. 505 769 882

Źródło:
Daty wydarzeń:

15.7.2016 - 22.7.2016

Autor wpisu: Maciej Cybulski

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie
71-515, Szczecin, ul. Małopolska 48
sekretariat@filharmonia.szczecin.pl, 91 4309511
filharmonia.szczecin.pl
Liczba odsłon: 874
15.07.2016