Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs na projekt i realizację muralu pn. „Miasto-Idea"

Kraków wzbogaci się o kolejne malowidło ścienne, tym razem w ścisłym centrum bo przy ul. Długiej (od strony ul. Kolberga). Mural ma wpisywać się w szeroko rozumiane hasło „Miasto-Idea”. Projekty konkursowe nadsyłać można do 26 września 2016. Zapraszamy do udziału w konkursie!!!

Kraków wzbogaci się o kolejne malowidło ścienne, tym razem w ścisłym centrum bo przy ul. Długiej (od strony ul. Kolberga). Mural ma wpisywać się w szeroko rozumiane hasło „Miasto-Idea”. Projekty konkursowe nadsyłać można do 26 września 2016. Organizatorem konkursu jest krakowska agencja Artystyczna  GAP.

Na nadsyłanie projektów uczestnicy mają ponad dwa miesiące. Pod koniec września wyłonione zostaną najlepsze projekty,  z pośród których niezależne jury wyłoni zwycięską koncepcję. Autor będzie miał szansę zrealizować swoje dzieło na świetnie eksponowanej i sporej (7x17,4m) ścianie w centrum miasta. Otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. złotych oraz środki na realizację malowidła. Jak zatem podejść do nieoczywistego tematu?

„Miasto-Idea” to więcej niż nowoczesna metropolia. To przede wszystkim miejsce życia mieszkańców, w przestrzeni którego rozwiązywane  są problemy zarówno miasta jako całości, jak i te, wynikające z potrzeb pojedynczych mieszkańców. To żywe organizmy, w strukturach których funkcjonują i wzajemnie przenikają się sieci usług, transportu, infrastruktury, bezpieczeństwa publicznego czy administracji i kultury. Oparte o zasady zrównoważonego rozwoju, „Miasto-Idea” to harmonijne połączenie tych bytów,  a pierwsze miejsce zawsze zajmuje w nim mieszkaniec.

Projekt, który powstanie przy ul. Długiej będzie także jednym z eksponatów podczas wystawy murali o tej samej tematyce, jaka jest myśl „Miasto-Idea”. Na wystawie zaprezentowane zostaną przykłady najlepszych murali z całej Polski wpisujące się w kontekst tematyczny. Cała inicjatywa – zarówno konkurs jak i wystawa to wydarzenia towarzyszące Kongresowi Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się w listopadzie w Centrum Kongresowym ICE. W ramach wydarzenia poruszone będą trzy bloki tematyczne: „Firma-Idea”, „Marka-Kultura” oraz „Miasto-Idea”.

Więcej informacji na stronach:

http://dizajnbiznes.pl

http://oees.pl

Daty wydarzeń:

8.7.2016 - 26.9.2016

Autor wpisu: Magdalena Pokora

Przedsiębiorstwo Społeczne Agencja Artystyczna GAP sp. z o.o.
województwo: małopolskie
31-511 Kraków, ul. Rakowicka 10b/10
www.dizajnbiznes.pl
Liczba odsłon: 802
15.07.2016