Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

39. Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży - Bydgoskie Impresje Muzyczne

Bydgoskie Impresje Muzyczne to festiwal gromadzący uzdolnioną muzycznie młodzież z calego swiata. Jest organizowany od 1977 roku w Bydgoszczy przez Pałac Młodziezy oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy PAŁAC. Ideą festiwalu jest stworzenie warunków i przyjaznej atmosfery dla prezentacji dorobku artystycznego uczestników z różnych obszarów kulturowych, a także integracja młodziezy poprzez wspólne muzykowanie, zabawę i twórczy wypoczynek. 39. Bydgoskie Impresje Muzyczne odbywały się w dniach 30 czerwca- 5 lipca 2016 r. w Bydgoszczy pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Bydgoszczy.

Cel

  • wielopłaszczyznowa prezentacja i konfrontacja poziomu artystycznego zespołów
  • promocja muzyki polskiej i światowej
  • popularyzacja tradycji i obyczajów narodowych
  • nawiązywanie kontaktó artystycznych
  • promocja miasta i regionu w kraju i na świecie
     


Metody


W festiwalu wzięły udzial 23 zespoły z 12 państw: Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Łotwy, RPA, Stanów Zjednoczonych, Serbii, Słowacji, Polski, Ukrainy i Węgier - łącznie ponad 700 osób.

 Uczestnikami festiwalubyły chóry, zespoły wokalne, orkiestry, zespoły muzyki dawnej, klasycznej oraz folklorystyczne.

Zespoły przede wszystkim uczestniczyły w konkursie- głównej części festiwalu. jednym z podstawowych wymogów udziału  było wykonanie jednego utworu polskiego kompozytora. Prezentacje zespołów oceniała Międzynarodowa Rada Artystyczna. Ponadto odbyły się warsztaty chóralne i instrumentalne oraz kilkanaście koncertów pozakonkursowych, na które wstęp był wolny. Organizatorzy przygotowali także bogaty program rekreacyjno-integracyjny  spotkanie narodowe, spotkanie dla  kierowników zespołów, przemarsz, wycieczki po mieście i regionie, zajęcia sportowe na sali sportowej, basenie).


Źródło finansowania

Projekt był dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Bydgoszcz oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

Szczegółowy przebieg festiwalu oraz  dokumentacja fotograficzna znajduje się na www.bim.palac.bydgoszcz.pl

 

 

Źródło: BIM
Daty wydarzeń:

30.6.2016 - 5.7.2016

Autor wpisu: Beata Przybojewska

PAŁAC MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY i Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy PAŁAC
województwo: kujawsko-pomorskie
85-097, Bydgoszcz, Jagiellońska 27
info@palac.bydgoszcz.pl, 523211521
www.palac.bydgoszcz.pl, www.bim.palac.bydgoszcz.pl

Miejsce wydarzenia
Bydgoszcz
województwo: kujawsko-pomorskie
85-097 Bydgoszcz, Jagiellonska 27

Liczba odsłon: 785
13.07.2016