Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Irmina Recka-Wyżga, Staże w instytucjach kultury, Przepis na wolotariat

Staże w instytucjach kultury to projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury od 2006 roku, który skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków artystycznych i humanistycznych związanych z kulturą oraz instytucji, organizacji pozarządowych i firm działających w sektorze kultury. Przepis na wolontariat to program kompetencyjny kierowany do instytucji kultury, które prowadzą programy wolontariatu, korzystają ze wsparcia wolontariuszy lub planują taką współpracę rozpocząć.

 

 

Staże w instytucjach kultury zakładają umożliwienie studentom zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych oraz zapewnienie instytucjom kultury możliwości pozyskania nowych, kreatywnych pracowników.

Głównym elementem projektu Przepis na wolontariat są szkolenia w ramach których odbywają się warsztaty, wykłady, wizyty studyjne, każdy z uczestników ma możliwość przygotowania własnego projekt angażującego wolontariuszy ze swojej instytucji i wziąć udział w konkursie grantowym. Wychodząc naprzeciw potrzebom, a także oczekiwaniom pracowników instytucji kultury stworzyliśmy podręcznik do zarządzania wolontariatem.

Organizatorami projektu jest Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Microsoft Polska oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

O CZYM MOŻESZ ZE MNĄ POROZMAWIAĆ?

O projekcie Staże w instytucjach kultury: Dlaczego warto przystąpić do projektu? Jakie są warunki przystąpienia do projektu? Kto może wziąć udział w projekcie? Terminy naborów i tryb realizacji staży?

O projekcie Przepis na wolontariat: Jak zrobić dobry wolontariat? Jak rozumiemy wolontariat? Zasady współpracy z wolontariuszami? Jak rekrutować wolontariuszy i jak ich motywować? Jakie są aspekty prawne wolontariatu?

BIOGRAM
Absolwentka historii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podyplomowych studiów Marketing Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 roku związana z Narodowym Centrum Kultury, od 2009 koordynatorka ogólnopolskiego projektu Staże w instytucjach kultury oraz Szkoleń dla stażystów z zarządzania kulturą. Koordynatorka i współautorka projektu Przepis na wolontariat. 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

8.7.2016 godz. 15:30 - 16:30

Strefa Tematyczna Narodowego Centrum Kultury
Lubiąż
Liczba odsłon: 879
30.06.2016

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Akademia Archeologii Przemysłowej 2017

Zapraszamy do udziału w szkoleniu Wolontariatu dla dziedzictwa. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prowadzić je będziemy od 17 – 26 lipca na zabytkowych statkach Muzeum Odry. Przewodzić nam będzie idea włączania istotnych składników dziedzictwa kultury technicznej w rytm współczesnego życia, zwłaszcza na polu edukacji i oświaty, turystyki, rekreacji, muzealnictwa technicznego. Wiele uwagi poświęcimy dziełom kultury technicznej Odrzańskiej Drogi Wodnej, a wolontariusze zyskają dodatkowe kwalifikacje – patenty sternika motorowodnego.

Sztuka na kółkach zaprasza wolontariuszy

Wystartowała kolejna, dziewiąta juz edycja projektu Sztuka na kółkach, która w tym roku będzie miała inna formułę. Jesienią odbęda się dwa obozu szkoleniowe dla wolontariuszy, którzy następnie sami poprowadzą warsztaty edukacyjne w swoich zabytkach.