Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aleksandra Chrzanowska-Purchla, ARCHI-PRZYGODY

ARCHI-PRZYGODY to program zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie pojęcia architektura, a także wprowadzającej w kulturę życia. Podczas proponowanych zajęć dzieci poznają możliwości wykorzystania posiadanych zmysłów do odkrywania najbliższego otoczenia. Przekonają się, że powstanie budowli poprzedza wiele działań poznawczych i twórczych. Zaczynając od zabaw poprzez doświadczenia i własną pracę twórczą uczestnicy programu zapoznają się ze „sztuką budowania”.

Główne założenia programu skupiają się wokół: sensorycznego nabywania przez dzieci świadomości przestrzeni, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtowania w dzieciach zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz docenienie tradycji architektonicznych.

Cele jakie stawia przed sobą nasz program to rozwijanie u dzieci wrażliwości estetycznej, promowanie świadomości społecznej, rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci, propagowanie twórczego myślenia.

O CZYM MOŻESZ ZE MNĄ POROZMAWIAĆ?

W jaki sposób wziąć udział w Programie? Dlaczego warto ? Jak to zrobić?

Działasz w obszarze edukacji architektonicznej i masz pomysł, jak urozmaicić lub udoskonalić program? Przyjdź, wyraź swoje zdanie i pomóż budować program, który będzie odpowiadał na potrzeby najmłodszych odbiorców.

W JAKICH OBSZARACH MOGĘ CI POMÓC? MOJE KOMPETENCJE I DOŚWIADCZENIE

Edukacja kulturalna dla dzieci i młodzieży - architektura/design

BIOGRAM

Aleksandra Chrzanowska-Purchla – Menadżerka kultury od dziesięciu lat związana z Narodowym Centrum Kultury. Absolwentka dziennikarstwa i studiów podyplomowych „Marketing kultury” w ISM UW.
Koordynatorka projektów edukacyjnych:
„Śpiewająca Polska”, który objął swoim zasięgiem ponad 1300 chórów szkolnych z całego kraju,
„RYTM” programu upowszechniającego taniec współczesny we współpracy z choreografami i tancerzami Polskiego Baletu Narodowego.
Przez dwa lata koordynowała działalność galerii Kordegarda w której poza działalnością wystawienniczą zajmowała się działaniami edukacyjnymi z zakresu: sztuki współczesnej, fotografii, architektury i designu.

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

8.7.2016 godz. 15:30 - 16:30

STREFA TEMATYCZNA NARODOWEGO CENTRUM KULTURY
Lubiąż
Liczba odsłon: 1926
30.06.2016