Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dyskusje o nagrodach i stypendiach

Przeczytaj, o czym i z kim będziemy dyskutować 8 i 9 lipca w godz. 13:00-14:30 w Strefie Tematycznej "Animacja wzmacnia!"

8 lipca 2016 roku

13.00 – 14.30: Dyskusja: NAGRODA. Po co? / Komu? / Kiedy? / Czy?

Idea: Czy przyznawanie nagród ma sens? W jaki sposób i kiedy doceniać aktywności animatorów ? Kogo nagradzać? Jakie kryteria przyjąć ? Co można zrobić, by nagradzanie animatorów mogło mieć znaczenie dla rozwoju kultury i integracji środowiska? Jakie powinności mają nagradzani a jakie instytucje nadające nagrody? Takie i inne pytania postawimy organizatorom znanych i cenionych wśród animatorów nagród przyznawanych corocznie za ich dokonania i sukcesy na polu animacji i aktywności kulturalnej. Zakładamy, że oprócz wymiany cennych opinii znajdziemy inspiracje, pomysły i nowe sposoby do uznania dorobku, promowania sensu i znaczenia codziennej pracy animatorów.

Paneliści: Mateusz Nowak (laureat licznych nagród, w 2016 roku nagrodzony Brązowym Krzyżem Zasługi "za zasługi w działalności edukacyjnej i artystycznej w dziedzinie recytacji, kultury żywego słowa i teatru amatorskiego"), Anna Michalak-Pawłowska (pełnomocnik Prezydenta m.st Warszawy d.s. edukacji kulturalnej, odpowiedzialna za Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej), Bohdan Skrzypczak (Stowarzyszenie CAL, twórca Nagrody im. Heleny Radlińskiej), Krzysztof Jan Stawnicki (Pomysłodawca: Nagrody im. Franciszka Karpińskiego, Nagrody za propagowanie OZE, Nagrody im. Antoniego Szałkowskiego oraz Nagrody Rady Miasta Białystok "Kulturalne Gryfy").
Moderator: Maciej Zygmunt (ROK Katowice)

 

9 lipca 2016 roku

13.00 - 14.30: Dyskusja: STYPENDIUM - i co dalej? 

Do dyskusji zaprosimy rezydentów i stypendystów w obszarze animacji kultury. Dyskusja wyjdzie od zaprezentowania indywidualnego doświadczenia każdego z nich a następnie będzie toczyła się wokół pytań: Jak stypendyści i rezydenci odnoszą się do swych doświadczeń? Na ile stypendium czy rezydencja zmieniły moje działania animacyjne? Zapytamy o wartości sprzyjające dobrej współpracy z fundatorami, oraz możliwe jej warianty. Podejmiemy kwestie powinności stypendystów i rezydentów, tego jak czytają wartość eksperymentu oraz gdzie na społeczno kulturowej mapie lokują swe aktywności.

Paneliści: Anna Biały (stypendystka MKiDN w ramach programu Aktywność Obywatelska w 2015 roku, Szczecin), Patryk Kuś (stypendysta Ministra KiDN w dziedzinie animacji kultury w 2015 roku, Lubartów), Mateusz Konieczny (stypendysta programu Dolina Kreatywna TVP w 2007 roku, laureat nagrody im. Heleny Radlińskiej w 2014 roku oraz nagrody marszałka województwa łódzkiego w 2008 roku, Krzaki) oraz Natalia Gołubowska (rezydentka programu „Animator in Residence” w 2011 roku oraz Pracowni Komuny Paryskiej 45 „Wrocław – wejście od podwórza” Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, Wołów)
Moderator: Maciej Zygmunt (ROK Katowice)

 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

8.7.2016 - 9.7.2016

Strefa Tematyczna Narodowego Centrum Kultury
Lubiąż

Miejsce wydarzenia
II NieKongres Animatorów KulturyLiczba odsłon: 942
01.07.2016

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Polsko-niemiecko-luksemburskie seminarium ”Ruch oporu i odwaga cywilna w czasie II wojny światowej”

Młodzież w wieku 16-19 lat zapraszamy do udziału w polsko-niemiecko-luksemburskim seminarium, organizowanym przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodizeży, które skupi sie na kwestiach II wojny światowej, Holokaustu oraz przemocy na terenach okupowanych, ruchu oporu wśród ludności cywilnej, otywacji i warunków, w których ludzie znajdowali w sobie śmiałość sprzeciwiać się przemocy i pomagać prześladowanym. Spotkanie będzie się składało z dwóch części, 6.-12.08.2017 r. w Oświęcimiu, Polska oraz 3.-8.04.2018 r. w miejscowości Hinzert, Niemcy, i Luksemburgu.

Spotkajmy się na ławeczce

W 2017 r. Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku kontynuuje prace badawcze skupiające się na ręczniku ludowym Ziemi Bielskiej. Działania będą prowadzone w ramach projektu „Spotkajmy się na ławeczce. Badania terenowe ręcznika ludowego Ziemi Bielskiej” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet Kultura Ludowa i tradycyjna 2017, skoncentrują się na pracy w terenie.