Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Grzegorz Krause

Grzegorz Krause - animator kultury. w 2006 roku ukończył Animację kultury na Uniwerstecie Zielonogórskim. W 2007 roku wygrał pierwszą edycję konkursu stypendaialnego TVP Dolina Kreatywna w kategorii animacja kultury. Animator Integracji Cyfrowej m. st. Warszawy oraz edukator nieformalnych grup seniorskich wykluczonych cyfrowo. Od 2008 roku realizuje projekt filmowy wytwoornia filmowa (http://wytwoorniafilmowa.blogspot.com/), angażujący dzieci w tworzenie krótkich filmów wykorzystujące materiały recyklingowe. Od 2008 roku organizator działań związanych z nowymi technologiami w Centrum Kultury Wilanów. Od 2014 roku Cyfrowy Latający Animator Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę” Od 2015 r. Specjalista ds. edukacji medialnej i informacyjnej oraz badań w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA).  

Obszary, które najbardziej mnie interesują:
medialab, edukacja medialna, design thinking, inkubowanie projektów, wykluczenie społeczne, zmiana społeczna, fotografia, film, multimedia,

Nagroda:
Nagroda Doliny Kreatywnej – programu stypendialnego TVP w wysokości 7 700 została przeznaczona na dofinansowanie projektu W.A.B.I.K. W.a.b.i.k czyli warsztaty artystyczne bazą innowacji kulturowych. W.A.B.I.K to projekt autorski, eksperymentalny. Jest to zbiór pomysłów w formie warsztatów o charakterze edukacyjno – artystycznym, umożliwiającym adresatom twórczy avant-popowy recykling na płaszczyźnie psychospołecznej, kulturowej i artystycznej. W.a.b.i.k. zrealizowany został dwuetapowo w dolnośląskiej Kamiennej Górze oraz zachodniopomorskim Barlinku. Kierowany był do grupy gimnazjalistów.

"W.a.b.i.k" miał na celu rozwijać kreatywność młodzieży gimnazjalnej, pobudzać do działania w małych miasteczkach oraz popeegerowskich wsiach; kompensować braki, aktywizować społeczność lokalną.
Stypendium otrzymałem w 2007 roku od ówczesnego Zarządu TVP.
Do realizacji projektu została powołana grupa inicjatywna, składająca się w większości ze studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, która wspólnie z nauczycielami Szkół Gimnazjalnych w dwóch województwach - dolnośląskim, zachodniopomorskim - realizowała przez cztery weekendy założenia programu na przyszkolnych salach gimnastycznych.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od podstawówki

Moja ulubiona metoda pracy to metoda pracy grupowej

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o
… portalu Platforma Kultury!

Grzegorza spotkacie w naszej strefie 9 lipca od 15:00 do 16:30

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

9.7.2016

Liczba odsłon: 652
06.06.2016